https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mahmut Tanal: “KARAKOYUN DREA’nın Şanlıurfa’da iyileştirilmesi konusunda uyarıldık ama uyarılarımızı dikkate almadılar, güldüler ve kızdılar” - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Mahmut Tanal: “KARAKOYUN DREA’nın Şanlıurfa’da iyileştirilmesi konusunda uyarıldık ama uyarılarımızı dikkate almadılar, güldüler ve kızdılar”

Mahmut Tanal: “KARAKOYUN DREA’nın Şanlıurfa’da iyileştirilmesi konusunda uyarıldık ama uyarılarımızı dikkate almadılar, güldüler ve kızdılar”


Deprem bölgesinde sınır dışı edilen akademisyen: “İnsanlar sensiz yaşayamayacağımızı söylüyor”

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’daki sel felaketinden 2 yıl önce Karakoyun Çayı’nın ıslahı için yaptıkları uyarılarla bazı AKP’lilerin dalga geçtiğini belirterek, “Karakoyun deresinin temizlenmesi, ıslahı ve azaltılmaması için zamanında uyarılarda bulunduk. Şehrin merkezinde ama uyarılarımıza kulak asmadılar, güldüler, bizimle alay ettiler.

CHP İstanbul’daki genel başkan yardımcısı Mahmut Tanal, iki yıl önce Şanlıurfa merkezdeki Karakoyun Çayı’nın ıslahını sosyal medya hesabından paylaştığını ancak ardından AKP’lilerin bu uyarılara güldüğünü hatırlattı. Tanal, sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

Sel sırasında Şanlıurfalıların mezarlığı olan şehir merkezindeki Karakoyun Çayı’nın temizlenip rehabilite edilmesi ve çevresinin daraltılmaması konusunda zamanında uyarılarda bulunduk. Ama uyarılarımıza kulak asmadılar, güldüler, bizimle alay ettiler.

Geçmişte Şanlıurfa Belediye Başkanı Zenil Abidin Bayazgül ve çevresindekilerle yaptığımız görüşmeleri, Karakoyun Deresi ile ilgili uyarı ve çağrılarımızı paylaşıyoruz. Gerçekten yatacak yerleri yok! Karakoyon Deresi’nden milyon dolarlık kayıp nerede? “

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın