https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Lüleburgaz’da atıl alanlar parka dönüşüyor - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Lüleburgaz’da atıl alanlar parka dönüşüyor

Lüleburgaz’da atıl alanlar parka dönüşüyor

Lüleburgaz Belediyesi, sadece son dört yılda yaklaşık 100 bin metrekare kullanılabilir yeşil alanı kente kazandırdı. Ekipler, yaptıkları çalışmalar doğrultusunda kent genelinde belirlenen belediyelerin atıl kalan alanlarını vatandaşların kullanabileceği yeşil alanlara dönüştürüyor.

İnert alanlar birer birer dönüştürülür


Lüleburgazlı kadınlar depremzedeler için dikiş tezgahlarına taşındı

2019 yılı itibarıyla 383 bin 594 metrekare kullanılabilir yeşil alanın bulunduğu Lüleburgaz’da pasif alanların yeşil alana dönüştürülmesiyle toplam alan 481 bin 457 metrekareye yükseldi. Ayrıca 2019 yılı itibari ile 21 parkın bulunduğu Lüleburgaz’da ayrıca 8 park ve 1 hobi parkı daha vatandaşların kullanımına açıldı.

Libergaz’ın artık bir orman şehri var

Lüleburgaz Belediyesi, 2021 yılında piknik alanı ile hizmete sunduğu 973 dönümlük Lüleburgaz kent ormanını Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 20 yıl süre ile kiralayarak Lüleburgaz’a devretti. Uzun yıllardır Lüleburgazlıların hayali olan kent ormanı, aylak ve kötü niyetli kişilerin kullandığı bir alan olurken, Lüleburgaz Belediyesi oldukça güvenli hale getirdi. Önümüzdeki aylarda Ker Kahvesi ve Masal Çocuklar Vadisi’nin de yer alacağı ikinci etap vatandaşların hizmetine sunulacak.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın