https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Lise öğrencileri için şimdi mobil dersler! - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Lise öğrencileri için şimdi mobil dersler!

Lise öğrencileri için şimdi mobil dersler!


LGS tarihi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı; 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının 1. döneminde öğrendikleri materyali pekiştirmek, öğrenme kayıplarını ve eksikliklerini gidermek amacıyla 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik “Cepte Dersler” adlı mobil uygulama geliştirdi. herhangi.Ankara (IGFA) – Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, lise öğrencilerinin dijital öğrenme trendi ve kullanım alışkanlıkları dikkate alınarak “Cepte Dersler” adlı mobil uygulamanın hazırlandığını belirtti. 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine sağlanan mobil uygulama ile öğretim tekniklerinin dijital ortama aktarıldığına dikkat çekti.

“Başta depremzedeler olmak üzere tüm öğrencilerimize her koşulda destek olmaya devam ederek destek olmaya devam edeceğiz çünkü her türlü zorluğun üstesinden gelmenin yolu eğitimdir.” Bakan Özer, lise öğrencilerine 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde öğrendikleri konuları pekiştirmek, varsa öğrenme kayıp veya eksikliklerini gidermek için hazırlanan uygulamanın Google üzerinden ücretsiz olarak sunulduğunu söyledi. Play Store ve AppStore.

Özer, “Konu özetleri, ders videoları ve örnek soruların yer aldığı mobil aplikasyon hem online hem de offline kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olup, web ortamında çalışacak şekilde tasarlanmıştır” dedi. ifadesini kullanın.

Özer, şu bilgileri paylaştı: 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ünite, konu ve kazanımlarının yer aldığı uygulamada. Dönem Türk dili, edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve İngiliz dili, konu özetleri ve her konunun özetlerinden sonra çoktan seçmeli sorular hazırlandı. İçerikler konu bazlı ve pdf formatında olup her sınıf düzeyinde “Önemli bilgi, biliyor musunuz, sıra sizde, kavram yanılgısı, ödev” gibi küçük notlarla zenginleştirilmiştir. “Dersler Cepte” mobil uygulaması “konu özetleri, konu anlatım videoları, çoktan seçmeli sorular” ve “çözdüğünüz sorular” olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Uygulama, sınıf bazında 117 konu, 136 video ve 585 9. Sınıf sorusu içerir; 103 Konu, 165 Video, 515 10. Sınıf Sorusu; 11. Sınıfta 134 konu, 198 video ve 670 soru, 12. Sınıfta 103 konu, 150 video ve 520 soru olmak üzere toplam 457 konu, 649 video ve 2290 soru ile oluşturulmuştur.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın