https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Libya Ulusal Birlik Hükümeti, Türk iş adamlarını Libya’ya yatırım yapmaya davet etti – Yerel Haberler

Libya Ulusal Birlik Hükümeti, Türk iş adamlarını Libya’ya yatırım yapmaya davet ettiSırbistan ABD ve Azerbaycan ile ilişkilerini geliştirmek istiyor

Bosna Hersek Federasyonu Ekonomi ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Muhammed el-Hafiq, Türk-Libya İşadamları Konseyi’nden bir heyet ile bakanlığın Trablus’taki merkezinde bir araya geldi.

Ekonomik ilişkileri güçlendirmeyi ve işletme sahipleri ile yatırımcılar arasında bir ağ oluşturmayı amaçlayan toplantıda, Türk şirketlerinin Libya’da çeşitli sektörlerde altyapı geliştirmedeki rolü ele alındı.

İki taraf, petrol ve gaz sektöründeki yatırım projelerini ve Libya Ulusal Petrol Şirketi’nin gözetiminde petrol ürünleri için rafinerilerin kurulmasını görüştü.

Libya Sağlık Bakanlığı’na destek amacıyla iki ülkede sağlık alanında özel sektör ortaklığının güçlendirilmesine ve başkent Trablus’ta ortak hastane kurulmasına karar verildi.

Görüşmede Libya Bakanı Hovik, Türk halkını Libya özel sektörüyle ilişkilerini geliştirmeye ve onlara yatırım yapmaya çağırdı.

Huveyç’in yatırım çağrıları arasında limanların geliştirilmesi, serbest ve özel ticaret bölgelerinin kurulması, Afrika pazarı için transit ticaretin canlandırılması ve ülkenin tüm bölgelerinde sanayi ve tarım projelerinin kurulmasına katkı sağlanması yer alıyor.

UBH Başbakan Yardımcısı Ramazan Bukeneh 9 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, ülkenin güney bölgelerini ve şehirlerini enerji, tarım ve sanayi alanlarında kalkındırmak için Türk şirketleriyle verimli işbirlikleri kurmak istediklerini söyledi.

Bağımsız Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Trablus ofisinde 17 Mayıs’ta düzenlediği yemekte de Libya Başbakanı Abdel Hamid Deby, iki ülke ilişkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Türkiye’nin bu süreçte her zaman Libya’nın yanında olduğunu söyledi. Zor zamanlar.

MÜSİAD’ın Trablus’taki ofisi, 17 Mayıs’ta Libya Ekonomi ve Ticaret Bakanı Mohamed Al-Hawij, Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Kinan Yılmaz ve MÜSİAD Başkanı Mahmud Asmali’nin katıldığı bir törenle açıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın