medyauzmani.com
Kütahya’ya atılan ekmek can dostlarını doyuracak – Yerel Haberler

Kütahya’ya atılan ekmek can dostlarını doyuracak

Kütahya Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile eski ekmek toplama bidonlarında toplanan ekmekler can dostlarımızı doyuracak.Kütahya (İGFA) – Hem Türkiye’de hem de dünyada ekmek israfı artmakta, tekrar kullanılabilen ekmekler çöpe atılmaktadır.

Pilot projeler hayata geçiren Kütahya Belediyesi, bu israfın önüne geçmek için “Bayat Ekmek Toplama Kovaları” adıyla yeni bir uygulama başlattı.


Belediye Kütahyaspor’dan 4 yeni transfer

Kütahya Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Sıfır Atık Müdürlüğü koordinasyonunda hayata geçirilecek sosyal sorumluluk projesi ile eski ekmek toplama bidonlarında toplanan ekmekler sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılacak.

Vatandaşlarımızı bu projeye katılmaya davet ederek Belediye Başkanı Prof. Dr. doktor. Alim Işık, “Bugün bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirmeye başlıyoruz. Öncelikle şehrimize başarılar diliyor, emeği geçen çalışma arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. 80 koli bayat ekmeği şehrimize kazandırdık. Kutuları yerleştirerek şehrimize kazandırdık.” Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde çöpe atmaya hayır diyerek bayat ekmeklerin toplanmasını sağlıyoruz. Burada toplanan bayat ekmekleri sokak hayvanlarına ikram ederek ekmek israfının önüne geçmek istiyoruz. hemşerilerimizden mümkün olduğu kadar ekmek israfını önlemelerini ve israfı önleyecek alışkanlıklar edinmelerini istedi.Tüm sevenlerimize en içten teşekkürler.Çöpe atılan ekmekler bundan sonra sokak hayvanlarımızı beslemek için daha anlamlı kullanılacaktır. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık ekibine, direktörümüze ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın