https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Konya’da kendisine yüksek fiyata ev kiralandığını öne süren depremzede: Sözde vicdan olmalı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Konya’da kendisine yüksek fiyata ev kiralandığını öne süren depremzede: Sözde vicdan olmalı

Konya’da kendisine yüksek fiyata ev kiralandığını öne süren depremzede: Sözde vicdan olmalı

Kahramanmaraş’ın depremden etkilenen 11 ilinde yaşayan bazı vatandaşlar farklı illere göç etti. Deprem bölgesinden göç eden şehirlerdeki bazı fırsatçılar kira fiyatlarını fahiş şekilde artırdı. Konya İl Ticaret Müdürlüğü, fahiş kira bedellerini artırmak için çalışma başlattığını açıklayarak, fahiş fiyat talep edenlere 100 bin liraya kadar para cezası uygulanacağını duyurdu.

“Bir yıllık kira kontratı aldı ve boş bir tahta imzaladı.”


171 Konya İtfaiyesi Hatay Misyonuna Teşekkürler

Depremin ardından Gaziantep’te bir ıslahevinden Konya’nın Selçuklu ilçesine gelen Muzaffer Elçi, bir emlakçının kendisine fahiş fiyata ev kiraladığını belirterek, şunları söyledi:

“Zaten evimiz çok hasar gördü. İş yerimiz çok zarar gördü dediler. Çocuklarla ne yapacağımızı bilemedik. Burada kuzenim ve yeğenim astsubaydı, onlar aracılığıyla kiralık ev baktık. emlakçı arkadaş bakımlı bir evi olduğunu söyledi.” Evi bakımlı görmeden kiraladık. Burada yeniyim. 4-5 gündür burada oturuyorum. Arkadaşlar diğer evde oturuyor. katlar genelde 2000 lira ya da 3 bin lira, bizi 6 bin 750 liraya pazarlığa zorladılar ve bir yıl peşin aldı, banka havalesi gönderdim toplam 81 bin lira istedim. çok dedim “bakın bu bizim paramız bize yardım edin” benim durumumda olan arkadaşlara yetkililer yardımcı olsun. vicdan diye bir şey olmalı tüm tüccar arkadaşlara soruyorum”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın