https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi depremden etkilenen öğrencilere destek veriyor - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi depremden etkilenen öğrencilere destek veriyor

Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi depremden etkilenen öğrencilere destek veriyor

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından Konyaaltı Belediyesi hem deprem bölgesinde hem de Antalya’da depremzedelere destek için çalışmalarını sürdürüyor. İlk günden itibaren bölgeye yardım tırları gönderen Konyaaltı Belediyesi, deprem bölgesinden gelen vatandaşların günlük ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Belediye, bünyesindeki eğitim kurumlarının kapılarını ortaokul ve üniversite hazırlık seviyesindeki öğrencilere açtı. bu bağlamdaAfet bölgesinden Antalya’ya gelen ve Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde eğitimine devam eden Sıla Özsoy ise üniversiteye hazırlık kurslarının devam ettiği etüt merkezinde yapılan final sınavını kazandı. Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) 375 puanla birinci olan Özsoy’un başarısı öğretmenlerinin de dikkatini çekti.

Deprem felaketinin ardından Antalya’ya geldiklerini anlatan Sela Özsoy, derslerinin iyi gittiğini, öğretmenlerinin ve arkadaşlarının desteğinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. Hedefinin tıp fakültesine girmek olduğunu söyleyen Özsoy, “Uygulama sınavında birinci oldum. Bunun için çok mutluyum.


Antalya Tabip Odası depremzedelere ilişkin raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Sınavdan aldığı başarılı sonucun kendisini daha çok motive ettiğini söyleyen Sela Özsoy, “Testten sonra düştüğümü görseydin motivasyonum daha da düşerdi ama şimdi çok iyiyim, her şey yolunda. İlk zamanlar kendi denemelerimde aldığım kötü sonuçların ardından, Çok üzülmüştüm.Daha sonraları buraya alıştım ve hocalarımın desteğiyle konularımı bitirdim.Referans kitapları ve testler ile topladım ve buradaki eğitimler sayesinde eski halime geri döndüm. Bu süreçte yanımızda olan ve bizleri yalnız hissettirmedikleri için Konyaaltı Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Semih Esen’e teşekkür ediyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın