medyauzmani.com
Kocaeli’de bu iddialar incelendi… İnşaattan İzmit Belediyesi sorumlu. – Yerel Haberler

Kocaeli’de bu iddialar incelendi… İnşaattan İzmit Belediyesi sorumlu.

Kocaeli’de yerel ve ulusal basında yer alan, inşaat işçisinin çalıştırıldığı inşaatın yönetmeliğe uygun yapılmadığı ve özellikle kirişlerin toprakla doldurulduğu haberine Büyükşehir Belediyesi yanıt verdi.Kocaeli (IGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve İmar Dairesi, İmar İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan incelemede, söz konusu binanın “İzmit Mahallesi Turgut Mahallesi, Nejat Yüksel Socak No:21” adresinde yer aldığı kaydedildi.

DC ekipleri tarafındanİnşası devam eden binanın temellerinin imalatında kirişler toprakla doldurulmuş, kolon filizi kalmamış, kolonlar yerinde kalmamış, müteahhitin uyarısına rağmen inşaat devam etmiştir. Hakkındaki iddiaların şantiyede incelendiği ve şantiyenin fotoğraflandığı belirtilen açıklamada, yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda şantiye sorumluluğunun şantiye sorumluluğunda olduğu tespit edildiği teyit edildi. ilçe belediyesi İlgili mevzuata uygun olarak.

Açıklamada, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şikayet konusu yapının mevcut kanun ve yönetmelikler çerçevesinde incelenerek gerekli tedbirlerin alınması ve sonucun Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi gerektiği konusunda 09.03.2023 tarihinde İzmit Belediyesi’ne bilgi verdi. 6216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 11. maddesi hükümlerine göre 2681979 sayılı resmi yazı gönderilmiştir.

Zaman aşımının sağında İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'i ziyaret edin.
Zaman aşımının sağında İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’i ziyaret edin.

Açıklamada ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Marmaray’ı etkilemesi beklenen olası deprem felaketinden kentin en az etkilenmesi için projeler ürettiği, Kocaeli kentinin afetlere hazır ve dayanıklı olması için çalıştığı da belirtildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın