https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Koca Chagri Gonkor ile gurur duyuyorum - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Koca Chagri Gonkor ile gurur duyuyorum

Koca Chagri Gonkor ile gurur duyuyorum

Abdullah Gül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. doktor. Vehbi Çağrı Güngur, Research.com tarafından yayınlanan en iyi bilim insanı sıralamasında Türkiye’nin en iyi 10 bilim insanı arasında yer alıyor.
Bilim insanları için dünyanın en önemli arama portallarından biri olan search.com tarafından bu yıl yayınlanan en iyi bilim insanları sıralamasında dokuzuncu sırada yer alan Prof. Vehbi Çağrı Güngur, “Elektronik ve Elektrik Mühendisliği”nde Türkiye 8.’si, “Bilgisayar Bilimleri”nde 9. sırada yer aldı.

Profesör. Güngör, bilgisayar ağları, haberleşme ve elektrik mühendisliği alanındaki çalışmalarının yanı sıra Akıllı Şebeke Teknolojileri, Endüstriyel Kablosuz Sensör Ağları, Akıllı Şebekede Kablosuz Sensör Ağlarının Fırsatları ve Zorlukları.

Arabian Gulf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. doktor. Cengiz Yılmaz, Türkiye’nin ilk 10 bilim insanı arasında yer aldığı için Prof. Dr. Güngör’ü tebrik ederek başarılarının devamını diledi.


Eğitim kurumları için MEB Müdür seçme sınavı 21 Mayıs’ta

Sıralama, bilim adamlarının performansını izlemek ve bilimsel üretkenliği ölçmek ve değerlendirmek için oluşturulan uluslararası bir sayısal ölçü olan H-Index’e göre hazırlanır.

Research.com’un önde gelen akademisyenler sıralaması, makaleler ve alıntıların yanı sıra ödüller ve başarıları içeren bir indeks tarafından değerlendirilir. Sıralama, bilimsel arama motorları OpenAlex ve CrossRef dahil olmak üzere çeşitli veri kaynaklarından toplanan verileri kullanır.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın