https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kılıçdaroğlu’ndan deprem bölgesine ziyaret – Dokuz8haber - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Kılıçdaroğlu’ndan deprem bölgesine ziyaret – Dokuz8haber

Kılıçdaroğlu’ndan deprem bölgesine ziyaret – Dokuz8haber

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremden zarar gören Malatya’yı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu’nun Malatya ziyaretine Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşlik etti.

Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek işadamlarıyla görüşen Kılıçdaroğlu, daha sonra basına açıklamalarda bulundu.

Toplantı yaptıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, “Sorunlarını ilettiler. Birinci büyük sorun fabrikalarda çalışan vasıflı işçi ve çalışanların büyük ölçüde Malatya’yı terk etmesi. Bir an önce dönmeleri gerekiyor. Vergilerle ilgili.” nitelikli işçi ve çalışanların dönüşü için vergi avantajı sağlamak için gereklidir. Hazine ve Maliye Bakanlığının bir çalışma yapmasında fayda var ve bu konuda..çünkü iş adamlarının fabrikalarını yönetmeleri gerekiyor..onların böyle kaygıları var.

yetkiliyi ara

“Buradan konuşuyorum” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra inşallah ne zaman kazanacağımızı görecekler. Deprem bölgesinde işçi ücretlerinde vergi olmasın dedim. Hükümeti çağırmak benim görevim. Kararlıyız ama daha önce yaparlarsa lütfen seviniriz.”

“sosyal devlet etkisi”

“İkinci önemli konu da depremde yıkılan evler” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Kırsalda ciddi sıkıntılar var. Bazı ürünler kaldı. Süt üreticileri şikayetçi, ‘Yeterince süt satamıyoruz, süt satamıyoruz. alıcı bulamıyorum'” . Toprak Mahsulleri Ofisi’ne çağrı yapıyoruz. Kayısımız var, alsınlar. Et ve süt kuruluşu, üreticilerin sahip olduğu sütü satın almak zorundadır. Devlet şimdi refah yapacaksa ne zaman yapacak. Bu yapılmalı, yaralar olabildiğince çabuk tedavi edilmelidir. Sarılmaya ihtiyacı var.”


Sankar: Kapatma dosyası seçim sonrasına bırakılmalı

“Bize söyle”

Kılıçdaroğlu, çadır sorunlarının halen devam ettiğini belirterek, “Konteynerlerde sıkıntı var, dile getirildi. Onlara söyledim, burada ifade ediyorum, kim diyorsa konteyner üretiyoruz müşteri bulamıyoruz, çadır yapıyoruz diyen müşteri bulamıyor. “Satılık müşteri bize söylenmeli. Haber versinler, belediye başkanlarına büyükşehiri anlatsınlar. Hemen konteynerleri alacağız, çadırları da alıp deprem bölgesine nakledeceğiz. Tüccarlar da içeride” çok sıkıntılı bir durum. Tüccarların sorunlarının çözülmesi gerekiyor.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın