https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kılıçdaroğlu’dan ‘mafya tehdidi’ ile ilgili açıklama: Asla geri adım atmam - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Kılıçdaroğlu’dan ‘mafya tehdidi’ ile ilgili açıklama: Asla geri adım atmam

Kılıçdaroğlu’dan ‘mafya tehdidi’ ile ilgili açıklama: Asla geri adım atmam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, T24 yazarı Murat Sabuncu’nun gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Alku Okaklari’nin eski lideri Alaeddin Demir’in ilk kez dile getirdiği “mafya tehdidi”ne ilişkin CHP Genel Başkanı, “Olur böyle şeyler, umurumda değil. Ben terör örgütleri tarafından öldürülmek, bir takım güçler tarafından idam edilmek isteyen bir siyasetçiyim. ” , Neler yaşamış olursam olayım bir adım at. Ben geri adım atmadım”; Kimse merak etmesin dedi.

Bursaspor-Amidspor maçında yaşananlar ve ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “vatansever tavır” dediği ırkçı saldırılarına değinen Kılıçdaroğlu, “Allah aşkına Türkiye Futbol Federasyonu bu isme yıllar önce onay verdi” dedi. Amedspor’un adının Amedspor olduğunu duydum.”


Ekrem İmamoğlu: Cumhurbaşkanlığı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na güvenimiz tam

Kılıçdaroğlu, HDP ile ne zaman görüşeceği sorusuna, “HDP’nin değerli eşbaşkanları ile görüşeceğim. Arkadaşlarım planlama yapıyor” yanıtını verdi.

Saponko’nun yönelttiği sorular ve ana muhalefet partisi liderinin yanıtları şöyle oldu:

– Bir süre önce konuşmanızda “devletin kuantum sıçramasına ihtiyacı olduğundan” bahsetmiştiniz. Artık Milet ittifakının cumhurbaşkanı adayısınız. Kazanırsam yeni devlet değerleri setinde neoliberal politikaları terk eden bir toplumsal durum, krizin faturasını emek sektörüne ödemeyen bir anlayış, bireye öncelik verilen bir yapı mı göreceğiz?

CHP Genel Başkanı olarak yaklaşımım, bir paradigma değişikliğinin şart olduğu yönünde. Ümmet İttifakı adı altında görüştüğümüz siyasi partilerin muhterem başkanlarının genel kanaatinin bu yönde olduğunu görüyorum. Loncamızı oluşturan saygıdeğer liderler bu konudaki görüşlerini farklı zamanlarda dile getirmişlerdir. Ülkemizdeki gerilemeye ancak kuantum sıçraması ile son verebiliriz. Beşli Çete’ye verilen tavizler, devlet kasasından milyarlarca doların çalınması, kamuda niteliksiz atamalar, eğitim kurumlarının ve üniversitelerin kimliklerinin gizlenmesi, bilimden tamamen uzaklaşma ve benzeri adımlar Türkiye’yi felakete sürüklemiştir. Bu musibetin acı tarifi her zaman halkımıza muhatap olmuştur.

bir binaya bakmak; Öncelikle binanın ana taşıyıcı elemanlarını usulüne göre yapmalısınız. Aksi halde ana taşıyıcı elemanları düzgün yapmadığınızda ya da binaya fiilen çarpsanız bile binayı yıkıma mahkum etmiş olursunuz. Sistemi aşındırır ve çürütür. Ve sonunda yapı buna göre çöker. AKP hükümetlerinin Türkiye’ye sunduğu görüntü budur. Teklif verme, kayırmacılık ve beceriksizlik ülkeyi uçurumun eşiğine getirdi. Deprem toplanma alanlarının bile kiraya açıldığı bir ülke, felaketi hızlandırdı. Millet ittifakını oluşturan değerlerin öncelikli hedefi bu çürümeyi ortadan kaldırmaktır. Bu kangrenli yapıyı hızla vücuttan uzaklaştıracağız. Her krizin ve her verimsizliğin sorumluluğunu işçilere, memurlara, memurlara ve diğer emek üreten sektörlere yüklemek ahlaka aykırıdır. kabulu olmayan. Başarısızlık varsa sorumlusu siyasi iradedir.

Grup konuşmamda da söylediğim gibi ülkenin direklerini yıktılar; Hatta ülkedeki tanker sütunlarını kasten imha ettiler. Siyasi irade, pandemi dönemi de dahil olaylardan ders çıkarmadı. Bürokratların, akademisyenlerin ve ulusal uzmanların bu konudaki tüm uyarılarını dikkate almayın. Tüm bunların sonucunda depremde onbinlerce hemşehrimizin hayatını kaybetmesi, ölüme sürüklemesi talihsizliktir. Ancak bir başka acı gerçek de binlerce hemşehrimizin enkaz altında kurtarılmayı beklerken hayatını kaybetmesidir. arama kurtarma faaliyetlerinde verimsizlik, çadır dağıtmada verimsizlik ve yardım dağıtmada verimsizlik; Sayısız… Bütün bu yetersizliklerin sebebi kendi beceriksizlikleri ve kibirleriydi. Hala burunlarından kıl çıkmıyor. Erdoğan helali bir de üstüne istediği için kendilerini dürüstçe eleştirmiyorlar bile. Nerede bu vergiler kardeşim? Hepsini tek tek sayacağız. Devlet hazinesinden çalınan 418 milyarı iade edeceğiz. Halkın parası halkındır. Açlık ve yoksulluk sınırı altındaki milyonlarca mazlum vatandaşımızın hakkını geri çekeceğim. Bu değişiklik, kalıcı refah için ilk adım olacaktır. Milletimiz huzur içinde yatsın.

“Polarize kutuplaşma su altındaydı”

– 6 Şubat depreminden sonra yeni bir toplum ortaya çıktı. Kutuplaştırıcı siyasete karşı duyulan büyük öfke toplumu uzun süredir birleştirdi. Şimdi seçim süreci başlıyor. Mesajlarınızda yargıya öncelik veren bir dil kullanacak mısınız?

Yaşadığımız acılar, toplumun her kesimini derinden etkileyen ve etkisi yıllarca sürecek bir tabloyu önümüze serdi. Binlerce insanımızı kaybettik, yüreğimizde büyük bir yara açıldı. Bu bağlamda deprem sonrası her kareyi doğru okumamız gerekiyor. Bu bizim birincil sorumluluğumuzdur. Dediğim gibi beceriksizlik, kibir, dikkatsizlik, gevşeklik ve hükümetin geçmişte yaşananlardan ders alma konusundaki isteksizliği binlerce insanın kaybına neden oldu. Milletimiz bu acılara rağmen büyük bir seferberlik örneği göstermiş, mevcut iktidara büyük bir ders vermiş ve “Ne kadar kutuplaştırmaya, bölmeye çalışsanız da başarılı olamazsınız” demiştir. Görevdeki gücün kutuplaştırıcı siyaseti ve retoriği harabe halinde kaldı.

AFAD, Kızılay gibi yardım kuruluşlarının durumu ortada. Bu tesisler depremde bile çadır satacak kadar akıl ve vicdanını kaybetmiş insanların eline geçmiştir. Ama merak etmeyin, bu kurumları gerçek görevlerine iade edeceğiz. Gerekli tüm adımları kalifiye personel ve bilimsel denetim altında atacağız. Elimizdeki hiçbir çocuk aç yatmaz derdik. Evet, tek bir çocuk yatağa aç gitmeyecek. Bu kelimenin geniş anlamı şudur: Hiçbirimiz “Bu ülke neresi?” deme ihtiyacı duymayacağız. Devletin tüm çalışanları kimseyi ötekileştirmeden sadece kendi vatandaşına hizmet etme amacı ile yeni bir anlayışa kavuşacaktır. Milletin gücünde, hiç kimseye ayrım yapmadan, herkese eşit hizmet edeceğiz. Bu halkın ruhunda ve ruhunda her zaman birlik olmuştur ve olacaktır. Gördük ki mevcut hükümet bile ne yaparsa yapsın bu ruhu yok edemiyor. Milletimiz, yanlış yönetim, yanlış iletişim dili ve ayrımcı politikaları sandıkta alacağı kararla ortadan kaldıracaktır. Bu kapsamda ortak anlaşmada uygulanacak genel çerçeveyi zaten belirledik, tüm detayları hızla hayata geçireceğiz.

– Mafyanın sizi tehdit ettiğine dair haberler var. Buradaki durum nedir?

Olur öyle şeyler; ilgilenmiyorum. Ben terör örgütleri tarafından öldürülmek, bazı güçler tarafından öldürülmek isteyen bir siyasetçiyim. Neler yaşarsam yaşayayım, geri adım atmadım. Bu yüzden kimse endişelenmesin. Bu tür haberlerin bazı gruplar için propaganda aracı olduğunu da biliyorum. Bu haberlerle toplumda korku ve endişe yaratmaya çalışıyorlar. Bu tür haberlerle toplumu yıldırmaya çalışıyorlar. Kimseyi merak etme. Neyi ve kimi tehdit ederlerse etsinler; Bir tehdit gibi görünürlerse, başarılı olamayacaklar. İlk seçimde iktidara geleceğiz ve cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.

“Federasyon, arabulucunun ismini yıllar önce onayladı.”

– Maç sırasında Amedspor’a, taraftarlarına ve oyuncularına yönelik saldırı. Tribünlerde boğa ve yeşil beyaz bayraklar asıldı. Bunun şov amaçlı yapıldığını düşünüyor musunuz? Seçim sürecinin devamı olabilir mi? MHP liderinin Amedspor ismine itirazını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Başta Türkiye Futbol Federasyonu, Bursa Valiliği ve polis olmak üzere bir dizi ihmal var gibi görünüyor. Gerekli soruşturmanın başladığını duyurdu. Bekleyip soruşturmadan ne çıkacağını göreceğiz? Fan boyutu ile ilgili olarak; Bu ülkede kimse kimseyi ne sebeple olursa olsun tehdit edemez… Kimse kimseyi geçmiş acıların sembolleri ve failleriyle tehdit edemez. Bu tehdide kim yön verirse, aracılık ederse veya göz yumarsa haindir, bölücüdür. Hukuk gereğini yapar ve bunu derhal yapmalıdır. Amedspor adına gelince. Allah rızası için bırakın. Yıllar önce Türkiye Futbol Federasyonu bu isme onay verdi. 10 yıl boyunca oynadığı takımlarda yüzlerce maça çıktı ve Türkiye’nin dört bir yanına gitti; Amedspor, Türkiye’nin dört bir yanından Diyarbakır’a gelen takımları ağırladı. Az önce Amedspor’un adının Amedspor olduğunu duydular mı?

“HDP’nin değerli eşbaşkanlarıyla görüşeceğim”

– HDP ile ne zaman tanışacaksınız?

HDP’nin değerli eşbaşkanları ile görüşeceğim. Arkadaşlarım plan yapıyor.

Belediye başkanı kampanya sırasında sizinle birlikte mi seyahat edecek yoksa ayrı programları mı olacak?

Zaman zaman birlikte programlarımız olacak, zaman zaman ayrı programlarımız olacak. Arkadaşlarımız ittifakımızdaki diğer liderlerle birlikte olacak. İmece ruhuyla hareket edeceğiz. Çünkü sadece cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmayacağız. Milletvekili seçimlerinde de büyük başarılar elde edeceğiz. Bu başarı herkesin başarısı olacaktır.

Meclis listelerini hazırlamak için öne çıkan bir formül var mı?

Arkadaşlarımız çalışıyor. Dediğim gibi sadece cumhurbaşkanlığı seçimlerinde değil, milletvekilliği seçimlerinde de büyük başarılar elde edeceğiz. Kimseyi merak etme.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın