https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
‘Kılıçdaroğlu suikasta kurban gidecek’ diyen Demir, ‘STK başkanı dedi ki’ – Yerel Haberler

‘Kılıçdaroğlu suikasta kurban gidecek’ diyen Demir, ‘STK başkanı dedi ki’

Kılıçdaroğlu’nun öldürüldüğünü iddia eden Ülkü Ocakları eski başkanı ve CHP’li Alaattin Aldemir, ifade vermek üzere Ankara polisine çağrıldı.

Daha önce Alparslan Türkeş’in danışmanlığını da yapan Ülkü Ocakları’nın eski başkanı Alaattin Aldemir, geçtiğimiz günlerde yaygın bir iddiada bulunmuştu.

Katıldığı bir televizyon programında “Kılıçdaroğlu suikastı” iddialarını dile getiren Aldemir, “Kılıçdaroğlu’na bir mafya örgütünce hareket edileceğini duydum. Sandıklar açılmadan ülkenin ittifak liderlerinin can güvenliği söz konusu. herşeyden önemli… Merak etmeyin bu ateş hepimizi yakar.”

Bu ifadeye istinaden Ankara Polisi, Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak iddiaların araştırılması için soruşturma izni istedi. Soruşturma kapsamında CHP’li olan Demir de polis merkezine çağrıldı.

“Güvenlik önlemi için paylaşın”

Artı Gerçek’ten Dinçer Gökçe Haber’in haberine göre Aldemir, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne çağrıldı ve ifadesi “muhbir” olarak değerlendirildi. Demir, emniyetteki ifadesinde iddialarla ilgili olarak, “Saldırıyı bir yerden duydum. Adını söylemek istemiyorum” dedi. Bir STK başkanı hiçbir şey bilmiyorum. Kurum olarak da şahıs olarak da bilmiyorum Kılıçdaroğlu Ben bu iddiaları kamuoyuna bildirdim ki gereği yapılsın, güvenlik önlemleri alınsın bundan daha başarılı bence. bilgi veya belgeler ve saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen mafya grubunun kim olduğunu bilmiyorum.” .


Adalet ve Kalkınma Partisi’nin milletvekili aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı.

Öte yandan konuyla ilgili soruşturma sürecinin devam ettiği öğrenildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın