https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kılıç: “Tramvay projesi hem Maltepena’ya hem de Anadolu yakasına büyük değer katacak” - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Kılıç: “Tramvay projesi hem Maltepena’ya hem de Anadolu yakasına büyük değer katacak”

Kılıç: “Tramvay projesi hem Maltepena’ya hem de Anadolu yakasına büyük değer katacak”


“Kentte Sürdürülebilirlik” çalıştayı Tebaşı’nda başlıyor

Maltepe, İBB tarafından yapımı devam eden tünel projesinin ardından açıklanan tramvay projesi sevincine de tanık oluyor. 13 kilometrelik 16 istasyonlu tramvay hattı, Maltepe-Kadıköy arasındaki ulaşımı daha çevreci, konforlu ve modern hale getirmeyi, trafik sorunundan kurtulmayı ve tramvayın geçtiği caddelerin prestijini artırmayı amaçlıyor.

Teknik heyet işe başladı

Proje ile Maltepe kısmında Altıntepe, Küçükyalı, İdealtepe, Maltepe Belediyesi, Maltepe Meydanı ve Cevizli istasyonları kurulacak. Minibüs Caddesi olarak bilinen Eski Bağdat Caddesi ise yayalara, araçlara ve tramvay trenlerine de açık olacak. Projenin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için Maltepe Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi teknik heyetleri çalışmalarına başladı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hepimiz çok heyecanlıyız. Tramvay projesi hem Maltepe’ye hem de Anadolu yakasına büyük değer katacak. Bu konuda İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter Yardımcımız Pelin Alpkökin ve tüm teknik ekibimize teşekkür ediyorum. Başkan Ekrem , sunduğumuz her projede olduğu gibi tramvay projesini de büyük bir titizlikle ele aldık ve proje hayata geçmeye başladı.Herkes çok mutlu.Tramvay hattı eski Bağdat Caddesi olarak bilinen yol üzerinde Kadıköy’e kadar uzanacak.Sonunda Projenin fizibilite çalışmalarını bir an önce tamamlayıp hafriyatına başlamayı hedefliyoruz.Hepimize hayırlı olsun.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın