medyauzmani.com
Kiliadaru geceleri deprem bölgesindeki çadırda telaşla… Depremin olduğu günün erken saatlerinde bunu kaydeden kalp hastası: “Torunlarıma iyi bakın” – Yerel Haberler

Kiliadaru geceleri deprem bölgesindeki çadırda telaşla… Depremin olduğu günün erken saatlerinde bunu kaydeden kalp hastası: “Torunlarıma iyi bakın”


Depremzede Kılıçdaroğlu Nurhak’ta dinledi: 1 ay geçti bıktık

Yazı Başlığı: Tamer Arda Erçin – Kamera: Furkan Erdem

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi depremzedelerle birlikte deprem bölgesi Nurhak’ta çadırda geçirdi. Günün erken saatlerinde, kalp hastası bir depremzede ile yaşadığı sorunları dinler; İstanbul’a giden torunlarının telefon numaralarının bulunduğu kağıdı Kılıçdaroğlu’na uzatarak, “Ev tamamen hasarlı. Hep gitti. Çocuk evi. Biz vermedik. Eşyalar kayboldu, ev gitti. her şey gitti kül oldu… Öyle diyeceğim torunlarım…Onlar sizin.Sahip olun.Ben öyle kaldım,onlar öyle kaldı.”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremzedelerin sorularını dinlemek için gittiği Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde geceyi vatandaşlarla çadırda geçirdi.

“Bir haftadır çorapla geziyorum. Çok şey yaptık.”

Kılıçdaroğlu, sabahın erken saatlerinde çıkan yangında kalp hastası bir depremzedenin dertlerini dinledi. Depremzede Kılıçdaroğlu’na şunları söyledi:

“Bir hafta çorapla dolaşıyordum… Çok ateş ettik. sokaktayız.””””””””””””””””””””””””””” dede.

“Büyükanneler, onlar sizindir. Onları saklayın.”

Depremzede olan kadın, torunlarının telefon numarasının yazılı olduğu kağıdı Kılıçdaroğlu’na verdi. “Onlara sahip çıkın, onlar sizin torunlarınız, İstanbul’dalar” diyen Kılıçdaroğlu, Ayşe Teyze’nin torunlarının telefon numaralarının bulunduğu kağıdı ceketinin cebine koydu.

Jurtas sözlerini şöyle sürdürdü:

Ev tamamen hasarlı. O hep gitti. Çocuk evi. Biz yapmadık. Mal gitti, ev gitti, her şey gitti, kül oldu. Canları sağ olsun arkadaşlar tırnaklarına dokunmadılar, bana destek oldular. Yiyecek de verdiler. Çıkmadık. Çadırda kalıyoruz. Hepinize teşekkürler. Tanrı herkesi korusun. Taşın tırnaklarınıza değmesine izin vermeyin. Diyeceğim bu torunlarım, onlar sizin. Onlara sahip olun. Ben öyle kaldım, onlar öyle kaldı.”

Bir depremzede dedi ki:

“Çok vurduk. Allah göstermesin. Depremde yaşayan herkes yaşıyor. Ama ben…orada sıfıra indik. Eskiden durumumuz iyiydi, herkese yardım ediyorduk. Şimdi yardım istiyoruz. . İşte böyleydi, böyleydi.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın