https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kemal Karkut’un abisi: Geciken adalet adalet değildir - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Kemal Karkut’un abisi: Geciken adalet adalet değildir

Kemal Karkut’un abisi: Geciken adalet adalet değildir

Mezopotamya haberine göre 21 Mart 2017’de Nevruz kutlamalarına katılmak için Diyarbakır’a gelen üniversite öğrencisi Kemal Karkut’un polis tarafından kontrol noktasında öldürülmesinin yedinci yıl dönümü. Gazeteci Abdurrahman Kök’ün kameraya aldığı cinayet davası ise dokunulmazlık politikasını sürdürürken, ağabeyi Erkan Korkut, “Devlet Kemal’i her Nevruz’dan önce bir kez daha öldürüyor” dedi.

Mart hüzünlü bir aydır.

Kemal’in katledilmesinin ardından yapılan tüm Newroz kutlamalarının kendileri için yaslı ve hüzünlü bir hava içinde geçtiğini söyleyen ağabeyi Korkut, “Mart ayına girer girmez gerçekten farklı duygular idrak ediliyor. Tabii Kemal de sembollerden biri. Nevruz’un sadece Kemal değil, bugüne kadar Nevruz’da şehit oldukları birçok arkadaşımız Kemal daha görünür oldu.Bizim için acı bir durum ve 2017’den sonra bu acı daha da arttı.Devletin kedisiydi. Devlet her nevruz öncesi Kemal’i bir kez daha öldürüyor. “Mart onun için acı bir aydır” dedi.

Geç gelen adalet, adalet değildir.


Burak Arbay, depremde hasar gören binaların müteahhitlerinin kaçak mal kaçakçılığı yapmasını önleyecek bir yasa tasarısı çıkardı.

11 vilayeti vuran depreme dikkat çeken Korkut, “Çevremizde çok insan öldü. Depremden sonra Kemal’in acısını anlatmak bizim için zorlaştı. İnşallah bu Nevruz, bu afetlerin bir daha yaşanmadığı bir döneme dönüşür.” ” Korkut, “2017’den sonra devlet suçluyu değil sanığı serbest bıraktı ve sözde yargılama usulüyle bu sanığı bu yargılama sürecinden sonra serbest bıraktı. Kemal bundan sonra tüm Nevruz kutlamalarında bizlerle, Kemal de bizlerle olacak.” artık Nevruz’un simgesi oldu Biz bu ülkeden adalet istiyoruz çünkü yargı yok Yargılansa Kemal Karkut davasıyla ilgili bir kişi tutuklanıp tutuklansa haberimiz olacaktı. Bu olayda bugüne kadar bir dizi suç işlendi ve “cenaze hakkında yalan ve işkence yapan sanıklar, kaymakamlar, polisler ve valiler” hakkında tek bir soruşturma bile yok. Bu davada ilk günden beri adalete olan inancımız yok olmuştur.Bu olaydan dolayı sadece bir kişi cezalandırılmıştır Abdurrahman Kök Odası yani bu olayı ortaya atan kişi Hal böyle olunca da insanlar adalete olan inancını yitirmektedir.” adaletin reddi” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın