medyauzmani.com
Kayseri’den Darende’ye kilitli parke – Dokuz8 Haber – Yerel Haberler

Kayseri’den Darende’ye kilitli parke – Dokuz8 Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatı üzerine Malatya deprem bölgesindeki konteyner kent çalışmalarında kullanılmak üzere 3 bin metrekare kapalı parkeyi Darende Belediyesi’ne gönderdi.
6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilçeyi etkisi altına alan depremlerin ardından Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilçe belediyeleri, kamu kurumları ve kentteki STK’lar ile bir araya gelerek deprem bölgelerine yönelik yardımların yanı sıra hizmetleri seferber etmeye başlayan Başkan Büyükeliç, sağlamaya devam ediyor. İlçenin ihtiyaçları doğrultusunda destek.

Bu kapsamda, Kahramanmaraş ili ve Bostan bölgesinde deprem bölgesinde kurduğu konteyner kent ve çarşı ile altyapı, hijyen, yemek dağıtımı ve sıcak yemek gibi hizmetlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi, acil önlem aldı. anahtar için önlemler. Malatya Darende Belediyesi’nin deprem bölgesi için zemin ihtiyacı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla yerinde hazırlanan 3 bin metrekarelik parke kilitli konteyner, kent çalışmalarında kullanılmak üzere Darende’ye gönderildi.

“Yaralar iyileşene kadar deprem bölgesini terk etmeyeceğiz”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Büyükeliç, tüm yaralar iyileşene kadar deprem bölgesini terk etmeyeceklerini vurgulayarak, “Şehirlerimiz ayağa kalkana kadar deprem bölgesindeki il ve ilçelerimiz bölgede yoğun mesai harcayacak. yeniden hayat normale dönecek ve tüm yaralar iyileşene kadar deprem bölgesini terk etmeyeceğiz” dedi.


Kırmızı Gül: İnsanların yardımınıza ihtiyacı var

Büyükkılıç, bu günlerin devlet ve millet dayanışmasıyla sona ereceğini vurgulayarak, “Öte yandan ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda bölgemizin belediyeleri başta olmak üzere her türlü talep ve ihtiyacı karşılama gayreti içindeyiz. bölgede devam eden çalışmalar kapsamında ayrıca ilçe belediyemizin ihtiyacı olan 3 bin metrekare kapalı parkeyi de güzel ilçemiz Malatya Darende’ye gönderdik. Biz biriz ve beraberiz. Bunları geride bırakacağımıza inancımız tam. Allah’ın izniyle, ülkemizin ve aziz milletimizin dayanışması ile güzel günler.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın