medyauzmani.com
Kayseri’de “afet bölgesi” bekleniyor – Dokuz8 Haber – Yerel Haberler

Kayseri’de “afet bölgesi” bekleniyor – Dokuz8 Haber

Kayseri Belediye Başkanı Dr. Mamduh Büyükılıç, Kayseri’nin afet bölgesi ilan edilmesi konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefon görüşmesi yaptı.
Kayseri Belediye Başkanı Dr. Memiduh Büyükeliç, 4.8 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Hasilar’ın bulunduğu Karpuzsekici Mahallesi’ndeki incelemelerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefon görüşmesi yaptı.

Bakan Soylu’nun yaptığı telefon görüşmesinde Kayserililere selamlarını ilettiğini kaydeden Büyük Kılıç, “İzninizle, söylediklerinizi paylaşıyoruz. Şehrimize ve ülkemize acil şifalar diliyoruz. Size de dua ediyoruz. .Teşekkür eder saygılar sunarız.”

Konu, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla kabinede görüşülmüştür.


Boca belediyesinden gençlere diş hijyeni eğitimi

Başkan Büyükkılıç, görüşmenin ardından gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

Bu devletimizin bakanı ve yetkilisidir. Her konuyu sahiplenen, her şeyi önemseyen, şehrimize değer veren, yöneticilerini koruyan bir yaklaşımdır. İçişleri Bakanımız selamlıyor, geçmiş olsun diyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda bu konu Bakanlar Kurulu’nda görüşülmüş ve gerekli talimatnameler çıkarılmıştır. En kısa sürede afet kapsamına alınmasıyla ilgili açıklama yapılacaktır. İşte bu, endişelenmene gerek yok. Biz devletimize güveniyoruz, devletimiz bizim her şeyimiz. Ve Cumhurbaşkanımız bu işin başında olduğu sürece, Allah’ın izniyle ülkesine ve milletine sahip çıkan anlayışlı bir adam olarak bizleri hiçbir zaman mağdur etmemiştir, etmeyecektir de etmeyecektir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın