https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kayseri Büyükşehir’den drone ilaçlaması - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Kayseri Büyükşehir’den drone ilaçlaması

Kayseri Büyükşehir’den drone ilaçlaması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, insansız tarım hava aracı olan drone’ları 12 milyon metrekarelik park ve mesire yerlerine ilaçlıyor.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, yeni ve gelişen teknolojiyi takip ederek liderliğini sürdürüyor.


Kaftancıoğlu, Dubai Limanları valilikleri müdürleri ile bir araya gelerek seçim sürecini değerlendirdi.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Çevre Düzenleme Başkanlığı, faaliyetlerini her yıl kesintisiz sürdürürken, park ve mesire alanlarındaki hastalık ve zararlılarla mücadeleye devam ediyor.

Bu kapsamda hastalık ve zararlılarla mücadelesini drone kullanarak sürdürecek olan Büyükşehir ekipleri, 12 milyon metrekarelik alanda iki adet 10 litrelik drone, bir adet 30 litrelik drone ve bir adet 30 litrelik drone ile yeni teknolojilerden birini kullanacak. bir dron. 40L Drone Drone Tarımsal İnsansız Hava Araçları.

“Bitkileri ve insan sağlığını önemsiyoruz”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın önerdiği ve onayladığı bitki koruma ürünlerini tercih ederek, vatandaşların rahatsız olmayacağı gece saatlerinde ilaçlama uygulamasını özendiriyor.

Ekipler, sezon boyunca belirli zamanlarda bitkiler için böcek ilacı, mantar ilacı ve gübreleme programları kullanarak sağlıklı yeşil alanlar oluşturmak ve korumak için çalışmalarını sürdürüyor.

Park Bahçeler ve Çevre Düzenleme Daire Başkanı Mustafa Türkmen, Kayseri Belediyesi olarak teknolojiden yararlanmaya çalışacaklarını belirtirken, insansız Tarım Hava Araçları (ZİHA) pilotu Hayri Özdil ise şunları söyledi:

“Kayseri Belediyesi Parklar Bünye, Parklar ve Çevre Düzenleme Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan park, bahçe ve mesire alanlarının ilaçlamasında drone teknolojisini kullanıyoruz. Şu anda T10, T30 ve T40 gibi modellerimiz var. Bu modeller ile bu tür hastalıklara karşı ilaçlama çalışması yapacağız. park ve bahçelerde, rekreasyon alanlarında böcek ilacı ve mantar ilacı olarak. Araçlarımızın girmekte zorlandıkları bölümlerde insan gücünü azaltıp teknolojiden faydalanacağız. Hepimize hayırlı ve verimli bir sezon diliyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın