https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kayseri Bilim Merkezi’ndeki çalıştay için kayıt tarihi - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Kayseri Bilim Merkezi’ndeki çalıştay için kayıt tarihi

Kayseri Bilim Merkezi’ndeki çalıştay için kayıt tarihi

Kayseri Belediyesi Bilim Merkezi tarafından 11-12 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek Bilim ve Teknoloji Haftası atölyeleri için kayıtlar başladı. Mehmet Özil (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Türkiye’de TÜBİTAK tarafından desteklenen altı bilim merkezinden biri olan Kayseri Bilim Merkezi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç bilime, eğitime, öğrenmeye ve öğrenciye verdiği özel önem doğrultusunda başta çocuklar olmak üzere Kayserilileri bilim ve teknoloji ile buluşturmaya devam ediyor.

Bu bağlamda bireyler sahip oldukları bilimsel ve teknolojik altyapı ile; Bilimsel süreçleri çalışarak, yaşayarak, yaşayarak ve dokunarak anlamalarını ve edindikleri bu bilgileri kalıcı hale getirmeyi hedefleyen Kayseri Bilim Merkezi, 8-8 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası münasebetiyle genç öğrencilere Bilim ve Teknoloji Haftası atölyeleri düzenliyor. 14.


Kayseri’de hasar tespit çalışması

Anadolu Harikalar Diyarı’nda yer alan Kayseri Bilim Merkezi’nde 11-12 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek atölyelerde çocuklar hem eğlenecek hem de öğrenecek. Bilim ve Teknoloji Haftası atölyeleri için 15 kişilik kontenjan ayrılırken, 10:00-10:45 saatleri arasında Yaşam Döngüleri atölyesi, 7-9, 11 yaş arasında ise Elektronik Panorama atölyesi gerçekleştirilecek: 00, 11:45, Uzay Aracımı Tasarlıyorum Atölyesi 8-11 yaşları arasında ve 12:00-12:45 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Ancak 6-8 yaş arası çocuklar katılabilir.

Ayrıca kontenjan ve yaş sınırlaması olmaksızın gerçekleştirilecek olan Güneş Gözlem etkinliğine tüm vatandaşlar katılabilecek.

Atölyeler hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar kayseribilimmerkezi.com adresini ziyaret edebilir veya 0 (352) 222 45 67-0 (352) 222 89 01 numaralı telefonu arayabilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın