https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kartal Belediye Başkanı Yüksel: Hedefimiz sporcu çocuklarımızı yetiştirmek – Yerel Haberler

Kartal Belediye Başkanı Yüksel: Hedefimiz sporcu çocuklarımızı yetiştirmek

Etkinlikler Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edildi.Sosyal tesis dışında basketbol sahası, tenis kortları, koşu ve yürüyüş yolları, yeşil alanlar, oturma alanları ve çocuk oyun alanlarının da yer aldığı park hizmete açıldı. Tenis turnuvası, sanal gerçeklik gözlüğü, Harlem basketbol şovu, atölye etkinliklerinin yanı sıra çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır dağıtılan etkinlikler yoğun ilgi gördü.

“Başarılı sporcuların tenis alanına dönmesini diliyoruz”

Etkinliklerde çocuklara yüzlerce top dağıtılırken, parkı ziyaret eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, spor yapan çocuklara sahip çıkarak, parkta dinlenen mahallelilerle sohbet etti. Parkta diğer alanların dışında iki adet tenis kortu bulunduğuna işaret eden Yüksel, tenis alanında başarılı olacak Kartallı çocuklar yetiştirmek istediklerini belirtti.

Toplam 7.183 metrekare alana kurulan Karlıktepe Spor Parkı, 2 bin 901 metrekare yeşil alandan oluşuyor. Parkın yeşil alanları, bölgedeki diğer yapılardan farklı olarak doğal bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Kartallılar spor yaparken parkın diğer olanaklarından da yararlanabilecek.

Sosyal tesisler de yer alacak

Proje kapsamında inşa edilen idari bina, park kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Binada spor yapmaya gelenler için soyunma odaları ve duşlar, kadın, erkek ve engelli vatandaşlar için tuvaletler ve idari ofis bulunuyor. Ayrıca yakın zamanda bir de kafeterya açılacak. Böylece vatandaşlar spor yapmanın yanı sıra ihtiyaçlarına da kolayca ulaşabilecek.Trive Investment’tan harika kiralama

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın