https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Karşı Destek Grubu’na terör davası açan savcı görevden alındı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Karşı Destek Grubu’na terör davası açan savcı görevden alındı

Karşı Destek Grubu’na terör davası açan savcı görevden alındı

Halk TV’den Sihan Afşar’ın haberine göre Adam M. Aralarında Beşiktaş taraftar platformu yöneticilerinin de bulunduğu 35 kişi hakkında “hükümeti devirmeye teşebbüs” suçundan iddianame hazırlayan Cumhuriyet savcısı olarak anılan . Çarşı Grup, dün HSK tarafından askıya alındı.

Bakırköy Adliyesi’nde görev yapan Adem M., bir dönem tanınmış bir Cumhuriyet savcısıydı. Çünkü Gezi direnişinden sonra Beşiktaş taraftarı olan Karçi Grubu’na terör iddianamesini hazırlayan oydu. Adem M.’nin hazırladığı Karşı iddianamesinde 35 isim sanık olarak yargılanırken. Silahlı terör örgütü. Diğer zanlılar da “hükümeti devirmeye teşebbüs”, “Karşı grubu liderlerinin kurduğu silahlı örgüte üye olmak”, “kamu görevlisine direnmek”, “yasadışı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemek” ve “mal ve eşya bulundurmak” ile suçlandı. ruhsatsız silahlar”


Paralı yol Galata Kulesi’ne açılıyor

Karshi davasından sonra terfi etti.

Jarshi’nin davası açıldıktan sonra Adam M. İstanbul Adliyesi’nden Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen ve Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan . Daha sonra Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığına atandı. Geçtiğimiz dönemde Bakırköy Adliyesi’nde görev yapan Adem M. dünkü görevden alındı. İddiaya göre Adem M., maddi sıkıntı nedeniyle yanında bulunan bir kadın ve bir erkekle iş yerine gitti. Burada bir kişi kendisini MİT mensubu, bir kişi de polis olarak tanıtarak para toplamaya çalıştı. İddiaya göre Adem M. Savcı olarak kimliğini göster. Müşteri şikayetlerinin araştırılmasına başlandı. Adem M. ile birlikte olan iki kişi “şartlı tahliye dolandırıcılığı” suçundan tutuklanırken, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi, müfettiş görevlendirerek soruşturmaya başladı. HSK 2. Dairesi dün Adem M.’nin açığa alınmasına karar verdi.

Başsavcıdan açıklama: ‘Komplo’

Başsavcı Adam M. , iddialar arasında telefonda. Erkek Adem M. Olayın bir adli kaza olduğunu ve kendisine kumpas kurulduğunu söyleyen kendisi, “Her şey yoluna girecek. Biraz sabredin” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın