https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kardeş Şehir Artık Yardımcısı: Aisha Taşkent ve #ecim2023 ve Sakarya Gündemi – Yerel Haberler

Kardeş Şehir Artık Yardımcısı: Aisha Taşkent ve #ecim2023 ve Sakarya Gündemi

Sakarya Milletvekili Aisha Taşkent, yaklaşan ikinci tur seçimleri öncesi Ahmed Faruk İnan ve Bahadır Ulukaya’ya özel açıklamalarda bulundu. Taşkent yaptığı açıklamada, 14 Mayıs’ın galibiyetsiz bir seçim olduğunu belirterek, Sakarya’da siyasi çizgiyi barış ve kardeşlik hukuku temelinde ilerleteceğini belirtti.

Makale başlığı: Ahmed Farouk Annan – Bahadır Ulukaya

Yaklaşan seçimlerin ikinci turu öncesi çok sayıda siyasi parti temsilcisiyle bir araya gelerek siyasetin nabzını tutan Ahmed Faruk İnan ve Bahadır Ulukaya, son olarak CHP’nin Sakarya’daki tek milletvekili Ayşe Taşkent ile görüştü.

Sakarya Taşkent’te doğup büyüdüğünü anlatarak, “Bana milletvekili demeyin abla deyin. Üniversite okuduğum Bursa’dan sonra siyasete atıldım. Birçok demokrat ve sol partide yer aldım. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanlığı görevinden sonra buradan hiç ayrılmadım.Sırasıyla bölge başkan yardımcılığı, ilçe başkanlığı ve parti meclis üyeliği görevlerinde bulundum ve bugün de buradayım. Sakarya milletvekili olarak burada.”

Sakarya’da sol siyaset zor olabilir ama ben meydan okumayı seviyorum.

Sakarya’da sol siyasetin akıl almaz bir durumda olduğuna dikkati çeken Taşkent, “Ama böyle yerlerde sol adına siyaset yapmam benim için daha doğru. Her zaman söylüyorum, Çankaya’da siyaset yapmak da Kadıköy’de de siyaset yapmak tasavvur edilebilir.” hobi.Sakarya gibi bir yerde sol adına ya da sosyal demokrasi adına siyaset yapmak zor ama meydan okumayı seviyorum.Çünkü yaptığınız işin gözle görülür sonuçlarını görünce mutlu oluyorsunuz.Siyaset yapmaya çalıştım. bu dengeleri gözeterek ve yaptığımı da sanıyorum.çünkü ben kimseyi kırmadan,kimseyi ötekileştirmeden,farklı görüşte olanlara önce kendini sorgulatmadan siyaset yaptım.kardeşlik ve barış hukukunu ön plana çıkaracak bir siyaseti devreye sokmayı düşünüyorum. Birincisi Sakarya’da.”

2019 yerel seçimleri ve Sakarya

Kemal Kılıçdaroğlu’nun izlediği siyaset kapsamında CHP’nin 2019 seçimlerinde başarılı bir tablo çizdiğine işaret eden Taşkent, “2019 yerel seçimlerini başarı açısından Sakarya bağlamında değerlendirmek biraz zor olabilir. Sakarya’da bu dönemde çeşitli tercihler yapıldı.Meclis üyeliğinde güzel sonuçlar aldık ama belediye başkanlığı pozisyonunda iyi işler başaramadık. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yıllardır yapmak istediği, karşıt görüşlerde olsalar da tek amaçları demokrasi, tek amaçları Türkiye’nin geleceğidir.Bu ittifakların gelişmesiyle bugün bu konuma geldik. Bugün bu sistemin değişmesi için yüzde 51 oya ihtiyaç var.Bunun için şu anda tüm bileşenlerin bir noktada buluştuğu ve tek amacın demokrasi olduğu bir ortamda hep birlikte ilerliyoruz.”

Kılıçdaroğlu’nun başkan olarak Çankaya Köşkü’ne oturmasını sağlayacağız.

Taşkent, seçimlerin ardından millet ittifakının genişleyerek ikinci tura geçtiğini anlatarak, “Buna sevindik. Seçimden sonra Sayın Kılıçdaroğlu’nun Çankaya Köşkü’nde cumhurbaşkanı olarak oturması için çalışacağız” dedi.

Artık daha iyiyiz, daha iyimseriz, daha samimiyiz.”

Taşkent, 14 Mayıs seçimleri öncesinde çeşitli medya organları aracılığıyla CHP’ye yönelik karalama kampanyası yürütüldüğünü anlatarak, “Buna rağmen iktidar oy kaybetti. Bunu kârsız bir seçenek olarak görüyorum. İlk başta çekingenliklerimiz olsa da düzelttik. madde ve ittifakımız genişledi.Artık daha iyiyiz, daha iyimseriz, daha samimiyiz.Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olmasıyla Türkiye’ye demokrasinin tam anlamıyla geleceğine inanıyorum.İttifakımızdaki taraflarla hedefimiz zaten belli.Bunlar birbirine bağlı. Bu metin yaklaşık iki bin 300 madde içeriyor.Ümit Özdağ Bey ile Zafer Partisi’nin koalisyona katılması muhtıra metninde herhangi bir değişikliğe yol açmadı.

Sakarya 9

Kimseye “bize oy vermeyin” deme lüksümüz yok.

Acaba Antalya'da sandık beklentileri karşılayacak mı?

Acaba Antalya’da sandık beklentileri karşılayacak mı?

Yeşil Sol Parti ve ittifakının Ümmet İttifakı ile herhangi bir görüşme yapmadığına işaret eden Taşkent, “Kemal Bey’i destekleyen herkesin ortak noktası var. Biz bu ülkeye demokrasi ve barış gelsin istiyoruz. Farklı görüşlere sahip insanlar istiyoruz. Bu ülkede fikir sahibi olanların fikirlerini rahatlıkla ifade edebilmeleri için.Tek ortak noktamız bu.Aday göstermezlerse ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyi düşünüyorlarsa,söyleyecek tek şeyimiz var. Onlara;Teşekkürler… Bizi bununla itham eden bütün siyasi partiler seçmeden önce kendileriyle görüşmüşlerdir. bize oy verene “hayır bize oy vermeyin” deme lüksü.

Caffar Okan’a odaklanın

Taşkent, Cumhuriyet Halk Partisi aleyhine yürütülen propagandanın gerçeği yansıtmadığını, bunun ötesinde konuşulması gereken gerçekler olduğunu belirterek, “Hodabar başkanının yaptığı açıklamalar var, Hizbullah’ın kullandığı sözler var. bu şehrin çocuklarına karşı kanıtlanmış bir suçtur ve Hodabar’ın bir başı vardır Terör örgütünü Hizbullah’ı terör örgütü olarak kabul etmez.Bu değerlendirmeyi halkımız çok iyi yapar diye düşünüyorum.Doğu’da hep söylüyoruz.İşte, kadınlarımız da domuz bağıyla işkence edilerek beton altına gömüldüler.Suçları ortaya çıktı ve kim olduklarını biliyorlar.Umarım hemşerilerimiz bir kez daha dikkate alırlar.Bu konu hassastır ve oylarını özgürce sandıklara yansıtırlar. gerçeklere dayalıdır, iftiraya dayalı değildir.”

Takkent, milletvekillerinin seçimden hemen sonra TBMM’de yemin etmesi gerektiğini bildiğini belirterek, “Basından ve Özgür Özel Bey’den HÜDAPAR’ın bu konuya tepkisi olduğuna dair bir açıklama var. Düşünüyorum, inşallah olur.” Böyle bir şeyin Erdoğan’ın oy kaybetmesine yol açacağı gerekçesiyle ikinci tura ertelendiğini doğru bulmuyorum. AKP’nin Al Geffar Okan’ın doğum yeri olan Hendik’te birinci parti olmasını, ani bir değişim yaratamamasına bağlıyorum. Oradaki ikinci parti, bu bizim için kötü bir sonuç değil.Cumhur İttifakı’nın Ali Cafer Akan’ın memleketinde bu kadar çok oy almasının sebebinin o bölgede araştırılması gerektiğini düşünüyorum.

Yerel gazeteciliğin işi çok zor.”

Taşkent yaptığı açıklamada basın özgürlüğünün kendileri için vazgeçilmez bir kriter olduğuna işaret ederek, “Yerel konuştuğumuzda dinamikler farklılaşıyor. Yerel gazeteciliğin işi çok zor. Resmi kurumların duyuruları vb. yerel dinamiklerin içine girin, yerel basına baskı var, bu kullanılıyor mu, evet, bence fazla kullanılıyor, yerel basının doğru bildiği halde yazmayan bir çok birimini tanıyorum. zor durum.hayır özgürlükleri ancak bağımsız olduklarında gerçekleşebilir.bence görevlerini özgürce,reklam ve ilanlardan korkmadan yapmalıdırlar.dönemimizde bugüne kadar uygulanan baskıların hiçbir şekilde olmayacağını söyleyebilirim. Tecrübeli.

Ben Passolig’e karşıyım ve umarım Passolig denen hevesi elimizden alırız”

İyi bir Sakaryaspor taraftarı olduğunu anlatan Taşkent, Sakaryaspor’un bu akşam oynayacağı play-off karşılaşmasını da tribünden izleyeceğini söyledi. Taşkent, Sakaryaspor’un destek grubu Tatangalar’ın isteği doğrultusunda bugün siyah forma giydirdiklerini bildirdi. Babasının Sakaryaspor’un ilk teknik direktörlerinden biri olduğunu ve eşinin de kulübün yönetiminde yer aldığını söyleyen Teşkent, “Oğullarımın ikisi de iyi ‘Tatanga’. Bir çok maça gittim. Gol geri ve sayılık dahil. Bu akşam bu maça gitmek istiyorum emin olabilirsiniz.Futbolu çoğu insandan daha iyi anlarım.Ofsayt nedir penaltı mı değilmi..Futbolu çok iyi biliyorum bu akşam maçı keyifle izleyeceğim inşallah. biz kazanıyoruz aslında Tatangalarla izlemek isterdim ama orada izleyebilmek için Passolig’e ihtiyaç var.Pas almak istemiyorum.Ben Passolig’e karşıyım.Basılmasına karşıyım. Passolig’li insanlar.İnsanların ahlaki kurallar içinde özgürce stadlara gitmelerini ve maçları özgürce izlemelerini desteklerim.Üzgünüm aralarında izleyemeyeceğim, Passolig almayayım diye. Bugün protokolde. İnşallah Sayın Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olduğunda Pasolig denen bu ucubeyi ortadan kaldıracağız.”

Seçim 2023 yerel medya koordinasyonu

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın