https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Karamollaoğlu: İttifak içinde ittifak formülü gündemimizde - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Karamollaoğlu: İttifak içinde ittifak formülü gündemimizde

Karamollaoğlu: İttifak içinde ittifak formülü gündemimizde


Ali Sinal’dan deprem eleştirisi

Saadet Temel Karamolaoğlu’nun parti başkanı TV5’te yayınlanan “Gündem Türkiye” programına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Koalisyon içinde koalisyon” formülünü önemsediklerini kaydeden Karamollaoğlu, DEVA ile Gelecek Partisi ve partisi arasında seçim ittifakı kurulmasını önemsediğini belirtti.

Karamollaoğlu, AKP’den yüzde 15 oranında ayrılan seçmenin adresi olabileceğini ve milletvekili sayısını artırabileceğini söyledi.

Karmola Oğlu, konuyu parti liderlerine ilettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Saadet Partisi arasında bir seçim ittifakı oluşturulmasını önemsiyorum. Bunu parti liderlerine de ilettim. Üç parti ayrı ayrı seçime girdiğinde bizim aldığımız oy oranları bir şekilde ortaya çıkıyor.” sandıklarda en fazla 3-4 milletvekili atanabilir ama biz bir araya geldiğimizde 30-40 milletvekilini mecliste temsil etme şansımız var akp bir yıl önce seçmeninin yüzde 15’inden fazlasını kaybetti. Gidilecek bir yer, kısmen belli bir yere niyet edilmiş ama yine de o seçmenlerin yüzde 5-7’si unvan peşinde.Ben sadece bir koalisyonda birleşirsek 30-40 milletvekili çıkarız dedim ama sinerji ile. yaratacağını 130-140’a çıkarabiliriz.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın