https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kanserde erken teşhisin önemi KTÜ’de “Beni Tarama Kampanyası” ile anlatılacak – Yerel Haberler

Kanserde erken teşhisin önemi KTÜ’de “Beni Tarama Kampanyası” ile anlatılacak

Trabzon (AA) – Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Dermatoloji ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi’nde cilt kanserlerinin erken teşhisine dikkat çekmek için “Kişisel Tarama Kampanyası” başlatılacak.

Klinik personeli Doç. Antrenör Üye İbrahim Etem Arıka yaptığı yazılı açıklamada, cilt kanserlerinin tedavisinde erken teşhisin hayati önem taşıdığını belirtti.Trabzon’da 5 kişinin hayatını kaybettiği kazaya aşırı hız neden oldu

Birçok kişinin cilt kanserinin erken belirtilerini fark etmediğini veya dikkate almadığını vurgulayan Arika, “Bu nedenle toplumda cilt kanserleri konusunda bilinç oluşturmak ve erken teşhis imkanı sağlamak çok önemli.” ifadesini kullanın.

Arika, “Üromelanoma Projesi” kapsamında cilt kanserlerinde erken teşhis ve toplumda farkındalık yaratmak için “Beni Tara Kampanyası” başlatacaklarını bildirdi.

“Proje kapsamında bu etkinliğin her yıl tekrarlanması planlanıyor. 30 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek etkinlikte katılımcılar cilt kanserine yakalanma risklerinin olup olmadığını öğrenebilecek ve erken başlanabilecek.” Bu etkinlik aynı zamanda cilt kanserleriyle mücadelede önemli bir fırsat Cilt kanserleriyle mücadelede farkındalık yaratmak Erken teşhisin önemini anlamak ve güneş ışınlarından korunmanın yollarını öğrenmek sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın