https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kaldıraç ticareti bu sefer AFAD’dan - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Kaldıraç ticareti bu sefer AFAD’dan

Kaldıraç ticareti bu sefer AFAD’dan

Binlerce kişi enkaz altında yatarken, ailelerden para istenerek Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kontrolünde bulunan vinçler satın alındı. Vatandaşlar saat başı 10 bin TL ödemek zorunda kaldı. Bölgeye giden özel sektör vinçleri yollara yerleştirildi ve bir kısmına Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından el konuldu.

Al-Jumhuriya gazetesinin haberine göre, Kızılay’ın para karşılığında çadır ve gıda kolisi satmasının ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın deprem bölgesindeki vicdansızlığa göz yumduğu ortaya çıktı. Kahramanmaraş’ı vuran depremlerin ardından Türkiye’nin tüm bölgelerinden özel sektör vinçleri devreye alınmadı. Vinç sahipleri AFAD, “İşletmeci yok. Para verirseniz çalışırlar” dedi. Yakınlarını enkaz altından kurtarmak için onlarca vatandaş, denetimdeki vinçler için saat başı 10 bin TL ödedi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın


Resmi Gazete’de yayımlanan vergi affı: Başvuru ne zaman yapılır?

Yollarda yakalandılar

Bir başka vicdansız olay da 50.000’e yakın vatandaşın hayatını kaybettiği depremlerde yaşandı. Depremin ikinci gününde yolda operatör olmadığı iddiasıyla bölgeye giden vinçler saatlerce beklerken, aramaya katılması için vatandaşlar tarafından operatöre saatte 10 bin TL verildi. ve kurtarma çabaları.

tetikleyici yok

Hatay’a giden vinçlerin deprem bölgelerinde yağmalanmasının ardından yollarda bekletilerek vatandaşlara kiralanmasına, depremzedelerin araçlarının ise başka illere çekilmesinin ardından evdeki kasa ve eşyaların sökülmesine karar verildi. çalıntı Depremin ikinci gününde operatörleri olmadığı iddiasıyla vinçler yollarda bekletildi. Vinçleri gören depremzedelerin yakınları yardım istedi. Vinç sahipleri, “İşletmeci yok, ödersen geliriz” dediler. Parayı veren vatandaş konuyu mahkemeye taşıdı.

Devletin geç müdahalesi sonrası vicdansızlığa yenik düşen bir depremzede, “Canımızı kurtaracak vinç beklerken Afet ve Acil Durum Yönetimi vinç sahipleri bizden para istedi” dedi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bu konuyu neden takip etmedi? İnsanlık dışı olaya neden izin verildi? “

21. Yüzyıl Bilinci”

Vinç sahiplerinin Hatay depreminde kızını kaybeden tiyatro sanatçısı Orhan Aydın’dan para istediği ortaya çıktı. Sanatçı Aydın, “İlk 4 gün su, çorba, her şeyi paraya sattılar. Gidip yol kenarına park etmiş vincin sahiplerine yalvardım. Saati 10 bin lira istediler” diyen sanatçı Aydın, “Bunu yapmaya çalıştım. kızıma ulaş” dedi.

Cumhuriyet’e konuşan Aydın, “Günlerce vinç bekledik ama gelmedi. Üç gün boyunca ne AFAD ne Kızılay ne devlet geldi. Bekleyen vinçlere operatör gelmediği için sordular. Günlerce isyan ettim onlara teslim olmamak için.” İkinci günün akşamı vinci bulamadım. Onlarca makine vardı. Kimse emir vermiyor. İş makinesi ve vinç kiralamaya çalıştılar. Saati 10 bin TL günlük 50 bin TL pazarlık yaptık Bu vinçlerin parasını ödedik 21. yüzyılın vicdansızlığını gördüm Paraya çorba su satanlar bile vardı Bunları gördüm AFAD neden takip etmedi Kontrolündeki vinçlerden para çekilmesine nasıl izin verdi?

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın