medyauzmani.com
Japonya’da Lara Turan ve ressam Masal Auger’in eserlerine ödül – Yerel Haberler

Japonya’da Lara Turan ve ressam Masal Auger’in eserlerine ödül

İzmir’de yaşayan 11 yaşındaki Lara Turan ve 12 yaşındaki Mesal Ayser, pastel çalışmalarıyla Japonya’da düzenlenen 22. Kanagawa Çocuk Resim Yarışması’nda “Kanagawa Ödülü”ne layık görüldü. Türkiye’den ödüllü üç çocuktan ikisi. Mutluluk Sanatı Atölyesi Mutluluk Sanatı kursu öğrencisi Lara Turan, İzmir’de yaptığı pastel boya çizimiyle dikkatleri üzerine çekti. Citaslo 2021 Genel Kurulu’nda İzmir Citaslo Metropol’de dünyanın ilk deneysel şehri ilan edilen Lara, Japonya’nın Kanagawa kentinde düzenlenen 22. Hayalleri ile İzmir’in ünlü mekanları. Masal Üçer ise Muğla Fethiye’de bulunan Likyalılara ait Amintas Kaya Mezarlarını resmederek yarışmada “Kanagawa Ödülü”nün sahibi oldu. KANAGAWA ÖDÜLÜ kazanan ve sertifika alan öğrencilerin çalışmaları Kanagawa Kataloğu’nda yer alacak ve eserler 11 Temmuz – 27 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında Japonya’daki Earth Plaza Gallery’de de sergilenecek.

50’den fazla ülkeden eserin katıldığı yarışmada Yetenek Kursu Mutluluk Sanatı Atölyesi öğrencileri toplamda 3 ödül aldı. Atölye ABD, Japonya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti ve Hindistan gibi birçok ülkeden birçok ödül aldı. 8 yıldır faaliyet gösteren atölye, öğrencilerini her yıl birçok ulusal ve uluslararası yarışmaya katılmaya teşvik ediyor.

Yarışma hakkında bilgi

Başlangıçta “22. Uluslararası Çocuk Sanat Sergisi Kanagawa Bienali” olarak adlandırılan bu prestijli bir uluslararası resim yarışmasıdır. İlki 1979 yılında düzenlenen yarışma, 1981 yılından bu yana her yıl yapılıyor. Bu yıl 22’si düzenlendi.

KANAGAWA ÖDÜLÜ kazanan ve sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin çalışmaları Kanagawa Kataloğu’nda yer alacak! Ayrıca eserler 11 Temmuz – 27 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında Japonya’da düzenlenecek Earth Plaza sergisinde sergilenecek.

Bir yarış

JICA: Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı Başkanı Ödülü

UNESCO: Japonya UNESCO Dernekleri Ulusal Birliği Başkanı Ödülü, unesco

JF: Japonya Vakfı Başkanı Ödülü (JAPONYA VAKFI)japan

UNA: Birleşmiş Milletler Japonya Derneği Başkanı Ödülü (BİRLEŞMİŞ MİLLETLER)

YMCA: Japonya YMCA Ulusal Konsey Ödülü (JAPON KONSOLOSLUĞU)


“Konif Antakya”nın AB tescili

UNICEF: UNICEF Ödülü için Japon Komitesi Başkanı @unicefunicefturkiye

Tarafından desteklenmektedir.

Yarışma, geleceğin toplumunun taşıyıcısı olacak çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi, farklı kültürleri ve yaşam biçimlerini anlamalarını teşvik etmeyi ve resimleriyle daha fazla uluslararası alışverişte bulunmalarını desteklemeyi amaçlıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın