medyauzmani.com
İzmit’te 13 haftalık “Anne Destek Programı” başladı – Yerel Haberler

İzmit’te 13 haftalık “Anne Destek Programı” başladı


İSU ekipleri Hatay’ı ayağa kaldırıyor

3-6 yaş arası çocuğu olan annelerin ebeveynlik rolünü desteklemek, anne çocuk ilişkisini güçlendirmek, annelerin özgüvenlerini ve rollerini artırmak amacıyla hazırlanan Anne Destek Programı ile tanışma toplantısı hayatta. çocuk eğitimi. Program 13 hafta sürecektir.

geniş katılım

Toplantıda İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Kadın ve Aile Hizmetleri Başkanı Sinem Gülenc, İstanbul AÇEV Başkanı Didim Menteçoğlu, öğretmen Hilal Cantemur, İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Özlem Dormos Şenyus ve İzmit Kent Konseyi Kadın Derneği katıldı. Balkan Meclisleri Yerleşkesi: Yürütme Kurulu Üyeleri Cevahir Emir, Şenur Akar, Nazik Sarışler, İzmit Kent Konseyi emekli Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Korkusuz ve vatandaşlar katıldı.

Yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz.

Toplantıda konuşan İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, “AÇEV ile yeni bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyoruz. İki ay önce AÇEV’li çocuklara yönelik bir program düzenledik. Bugün Anne Destek Programına başlıyoruz. Programımızın temel amacı anne çocuk ilişkisini güçlendirmek, anneleri bu konuda eğitmek ve gelecekte Atatürk’ün çizgisini takip eden gençler yetiştirmektir.

iş dedi

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenek, çalışmaları hakkında şunları söyledi:

İzmit Belediyesi olarak Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da deprem çalışmalarımızı yürütüyoruz. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta çadırkentler kuruyoruz. Bu çadır kentler kadın ve çocuk dostu mekanlar olarak hizmet verecek. Bölgedeki kadın ve çocukların güçlenmesi ve normal hayata uyumları konusunda çalışmalar yapacağız.

“Güç birlikte doğar”

AÇEV ile işbirliği yapmak istiyoruz. Muhtemelen afet bölgesinde de birlikte çalışma tekliflerimiz olacaktır. Halihazırda Bilgi Üniversitesi Travma ve Afetler Bölümü ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile işbirliği yapıyoruz. Birlik güçtür. İzmit Belediyesi olarak buna inanıyoruz. Kurum ve kuruluşlarla işbirliğine önem veririz. Sivil toplum, üniversiteler ve kamu kurumlarının birlikte çalıştığı projelerin daha olumlu sonuçlar verdiğini görüyoruz.

“13 hafta”

AÇEV ile daha önce “Baba Buluşmaları” programını düzenlemiştik. Bu program da 14 hafta sürdü ve çok başarılı bir etkinlik oldu. İkinci etkinliğimizi velilerimizle Çınar’daki Çocuk Yurdunda gerçekleştirdik. İzmit Kent Konseyi ile ilk kez anne desteği programı yapıyoruz. Buradaki varlığınız çok değerli. Ağaç yaşarken eğilir. Çocuğunuzla nasıl iletişim kuracağınızı kesinlikle biliyorsunuz. Her ailenin kendine özgü yapıları vardır, ancak siz rehberlik ettikçe daha sağlıklı bir toplumun temel taşları atılacaktır. 13 haftalık yolculuğunuzda başarılar dilerim.”

Teşekkür

AÇEV İstanbul CEO’su Didem Mençoğlu, “Bizleri burada ağırladıkları için İzmit Belediyesi’ne ve İzmit Kent Konseyi’ne teşekkür ediyorum. 1993 yılında kurulan AÇEV, aile eğitimi veren ve ailelere destek olan bir kurumdur. Bugünün çocukları, yarının toplumunun temel taşlarıdır. Amacımız ebeveynleri çocuk yetiştirme konusunda desteklemektir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın