medyauzmani.com
İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplu Konut Projesinde ‘imalat hatası’ tespit edilen bölüm yıkılacak – Yerel Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplu Konut Projesinde ‘imalat hatası’ tespit edilen bölüm yıkılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orniköy Kentsel Mahallesi’nde İZBETON AŞ ile imzalanan protokol kapsamında yapımına başlanan 3. etap konut projesinin 300 metrekarelik kısmının dönüşüm için yıkılmasına karar verildiğini bildirdi. Karar verme.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Karşıyaka Mahallesi’nde “Örenköy Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Amaçlı Kentsel İmar Planı” doğrultusunda çalışmaların 5 farklı etapta yürütüldüğü belirtildi.Kayseri’de sağanak yağış sürücüleri zora soktu

Projenin üçüncü ve dördüncü etabı için Büyükşehir Belediyesi ile belediyeye ait İZBETON AŞ şirketi arasında 29 Aralık 2020 tarihinde imzalanan protokol ile yapım sürecine başlandığı belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kentsel dönüşüm projelerinde yapı güvenliğini ön planda tutarak bilimsel kontrol ve denetim mekanizmalarını işlettiğine vurgu yapılarak, şunlar kaydedildi:

“Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan Örnekköy 3. etap kapsamındaki üretimin hayata geçirilmesi bu titiz çalışmanın ve sağlıklı kontrol mekanizmasının sonucudur. Kontrolör olarak görev yapan çalışanlarımızın hassasiyeti doğrultusunda.” İzmir Büyükşehir Belediyesi adına şantiyede 48 bin m2 inşaat alanına sahip 3. etap 300 m2’lik bir üretim alanının içi kapatılarak gerekli onayların alınmasının ardından ilgili bölümün yıkılmasına karar verildi.

Olayın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri son derece hassas ve hijyenik bir şekilde denetleme görevini yerine getirmesinin bir örneği olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizde sıklıkla görüldüğü gibi örtünme, örtünme gibi uygulamaların İzmir Büyükşehir Belediyesi çatısı altına alınması tartışılmaz. Üretimin hızından dolayı iletişimsizlikten kaynaklanan sorun hızla çözüldü. Tüm kentlerde dönüşüm süreçlerinde, vatandaşlarımızın mal ve hizmetlerinin can güvenliğini sağlamak asli görevimizdir.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın