medyauzmani.com
İstanbul’a Gaziantep Valisi Ataması – Dokuz8 Haber – Yerel Haberler

İstanbul’a Gaziantep Valisi Ataması – Dokuz8 Haber

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olarak atanmasının ardından Yerlikaya’nın yerine atanan isim belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılından bu yana Gaziantep Valisi olan Davut Gül’ü İstanbul Valisi olarak atadı.Ankara (IGFA) – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından da karara ilişkin yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Davut Gül’ü İstanbul Valisi olarak atamıştır.”

Atama kararı bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Davout Gol kimdir?

Davut Gül, 1974 yılında Erzurum’un Horsan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Horasan’da, liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi’nde tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Lisansüstü eğitimini Muğla-Kavaklıdere, İzmir-Kemalpaşa ilçesinde, yurtdışındaki eğitimini İngiltere’de ve Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladıktan sonra Kırklareli-Kovgaz ilçesine vali olarak atandı. 2003-2005 yılları arasında Servan Bölgesi Valisi, 2005-2006 yılları arasında Kerman Vali Yardımcısı ve 2006-2009 yılları arasında Goron Bölgesi Valisi olarak görev yaptı.

2009 yılında Türkiye Yöneticiler Derneği tarafından Yılın En İyi Valisi seçilmiş ve Şehit Ersin Feyer Vali Ödülü’nü almıştır. Gürdaş ve Arkechla Kaymakamlıklarının ardından 2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak atandı. 09.06.2016-05.11.2018 tarihleri ​​arasında Sivas Valiliği görevinde bulundu.Akchner, partisinin il liderleriyle bir araya geldi

26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Gaziantep Valisi olarak atanan Gül, evli ve iki çocuk babasıdır. Ek olarak, Jules İngilizce bilmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın