https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Odessa’ya Yardım - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Odessa’ya Yardım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Odessa’ya Yardım

Uluslararası İslami Hareket Derneği Mart ayı toplantılarının üçüncüsü bugün Crajan’daki Cumhurbaşkanlığı binasında Dernek Birinci Başkan Yardımcısı Zain Abidin Okul başkanlığında gerçekleştirildi. Görüşmede, İBB ile kardeş şehir protokolü bulunan Ukrayna’nın Odessa Belediyesi’nin yardım talepleri masaya yatırıldı.

Bir yılı aşkın süredir devam eden Rus-Ukrayna savaşı nedeniyle İBB’nin kardeş şehri Odessa’da birçok hizmetin kullanılamaz hale geldiği, yaşam koşullarının her geçen gün daha da kötüye gittiği ve toplu ulaşımın zorlaştığı bildirildi. sistem çalışamaz hale geldi.

Odessa’ya insani yardım yapılacak

İBB Derneği’nde yapılan görüşmelerde Odessa’ya insani yardım yapılmasına karar verildi.

İBB, Odessa Belediyesi’nin şehrin toplu taşıma sistemini desteklemek amacıyla talep ettiği 10 otobüsün hibe edilmesine oybirliğiyle karar verdi. İETT Genel Müdürlüğü’ne ait otobüsler, AFAD Başkanlığı aracılığıyla Odessa Belediyesi’ne gönderilecek. İETT, otobüslerin işletilmesi için talep olması halinde gerekli teknik eğitim desteğini de sağlayacak.

KENDE Kardeşe 41 Jeneratör Gönderilecek


Tunç Soyer: Geleceğin dünyasının şehirler dünyası olacağını biliyoruz

İBB Derneği bir başka kararla da Odessa kentine 41 adet jeneratör gönderilmesine karar verdi. Bu jeneratörler ile vatandaşlar, Odessa Belediyesi tarafından kurulan merkezlerde telefonlarını ve bilgisayarlarını şarj etme ve ısınma imkanına sahip olacak.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın