medyauzmani.com
İngiltere Uluslararası Ticaret Federasyonu Başkanı Hisarcıklıoğlu, ‘enflasyondan hesap sorulmalı’ çağrısında bulundu. – Yerel Haberler

İngiltere Uluslararası Ticaret Federasyonu Başkanı Hisarcıklıoğlu, ‘enflasyondan hesap sorulmalı’ çağrısında bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Federasyonu (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, enflasyonun muhasebeleştirilmesinin zorunluluk haline geldiğini belirterek, hükümeti bu yönde adım atmaya çağırdı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bir iş insanı olarak enflasyon muhasebesine geçiş konusunda bir hamle yapmayı beklediklerini belirtti.


Yurtdışına gideceğini söyleyen hemşire: Bakanı arıyorum. Üzgünüm, hakkımı vermiyorum

Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, “Enflasyon muhasebesi şirketlerimiz için zorunlu bir gereklilik haline geldi. İş dünyası olarak bu konuda gerekli adımları atmayı bekliyoruz.” dedi.

Enflasyon muhasebesi nedir?

Enflasyonun yüksek olduğu dönemlerde enflasyonun mali tablolar üzerindeki etkilerini ortadan kaldıracak düzeltici önlemlerin alınması “enflasyon muhasebesi” olarak tanımlanmaktadır. Enflasyon muhasebesi ile bilançolardaki varlıklar günümüz değerlerine endekslenir.

Birçok şirket enflasyon muhasebesine geçti

İspanya merkezli BBVA, Garanti Bankası’nda 29 Haziran’da enflasyon muhasebesine geçeceğini duyurdu. Sabancı Holding Finans Direktörü Orhun Köstem, 12 Ağustos’ta enflasyonu hesaba katmaya hazır olduklarını açıkladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın