medyauzmani.com
İmamoğlu’ndan Van açıklaması: Hep birlikte tepki göstermek zorundayız – Yerel Haberler

İmamoğlu’ndan Van açıklaması: Hep birlikte tepki göstermek zorundayız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Van’daki yerel seçimlerde yaklaşık 130 bin oy farkla Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM Partili Abdullah Zeydan’ın seçilme hakkının seçimlerden sonra gasp edilmesine tepki gösterdi. İmamoğlu, mazbata verilmemesi kararı için “Van halkının iradesini tanımamaktır” diyerek, “Bu kabul edilemez” çıkışı yaptı.

“Seçimlerin siyasi maksatlı yargı kararlarıyla gölgelenmesine karşı hep birlikte tepki göstermek ve demokrasiden yana tavır almak zorundayız” ifadelerini kullanan İmamoğlu, hükümeti ve yargıyı halk iradesine saygı duymaya çağırdı.

İmamoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Hukukçuların bütünüyle hukuk dışı buldukları bir karar gerekçe gösterilerek Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM Parti adayına mazbatasının verilmemesi Van halkının iradesini tanımamaktır. Bu kabul edilemez. Seçimlerin siyasi maksatlı yargı kararlarıyla gölgelenmesine karşı hep birlikte tepki göstermek ve demokrasiden yana tavır almak zorundayız.

Milli iradenin üstünlüğü Cumhuriyetimizin temel değerlerinden biridir. Hükümeti ve mahkeme heyetlerini, son yıllardaki tavırları artık terkedip, asıl ve en büyük irade olan halk iradesine saygı duymaya davet ediyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın