https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
İmamoğlu: Kara bulutu birlikte dağıtalım – Yerel Haberler

İmamoğlu: Kara bulutu birlikte dağıtalım

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Zor günlerden geçiyoruz. Bazen hakarete uğruyoruz. Bazen birilerinin gözetiminde taşlanıyoruz. Ama biz ne diyoruz biliyor musunuz? Bırakın bu milletin evlatları” Bu ülkede kendinizi daha güçlü evinizde hissedin.Ülkemizin üzerindeki kara bulut.Ekonominin kara bulutunu,mülteci sığınmacıların kara bulutunu,yoksulluğun kara bulutunu ve adaletin tüm fırsat eşitsizliğini ve adaletsizliğini dağıtalım. 86 milyon insan kardeşlikte kazanıyor.” .

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 101 yaşında vefat eden Bozkurtlu caz müzisyeni İlham Gencer’in Zencirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazına ilk kez katıldı. İmamoğlu, Gencer’in aynı zamanda müzisyen olan oğlu Bora Gencer’e taziyelerini iletirken, aynı camiden son yolculuklarında kovulan vefat eden iki kişinin ailelerine de başsağlığı diledi.Denizli İl Başkanı Horzum, CHP Kadın Kolları üyelerine yönelik saldırıya yanıt verdi

Cuma namazını da Zincirlikuyu Camii’nde kılan İmamoğlu, Şişli’den Bağcılar’a hareket etti. “300 Günde 300 Proje” maratonu kapsamında Yenimahalle semtinde inşa edilen “İBB Bağcılar Cüneyt Arkın Öğrenci Yurdu ve Gençlik Kampüsü”, İmamoğlu ve merhum Türk sinemasının unutulmaz sanatçısı Betül’ün katılımıyla açıldı. Kürkılbatır, Cüneyt Arkın’ın eşi ve oğlu Kan Kürkılpatir. İmamoğlu’na açılış töreninde CHP Milletvekili Zeynel Emre ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Cebe eşlik etti.

Yuvamiz İstanbul Çocuk Yuvası’nda Kurklepater ailesiyle birlikte siteyi gezen ve miniklerle renkli sohbetler eden İmamoğlu, açılış konuşmasında kısaca şunları söyledi:

Bu isimler az: Cüneyt Arkın’ı yaklaşık üç dört kuşak tanıyor. çok ilginç. Bunun gibi isimler nadirdir. Ve kıymetini bilmelisin. Onu bugünün çocukları bile tanıyor. Ondan gerçekten çok hoşlandım. Belki de ilk izlediğiniz film onun filmiydi. Rahmetli amcam bizi aldı ve onun güzel tarihi sahneleri olan ünlü filmlerinden birini izledim. Muhtemelen 5-6 yaşındaydım. Onu ziyaret ettiğimde sohbet ettik. Öğrenci yurtları, özellikle de kız yurtları ile ilgili uyarılar yapıldı. Bunu zaten kafamda yazmıştım ama o öldükten sonra şansım yaver gitti ve onun adını burada yaşatacağız. Cüneyt Arkın bu güzel komplekste adını yaşatsın ve adı bu güzel komplekste uzun yıllar yaşasın, hepimize hayırlı olsun.

İBB Tıp Fakültesi’nin kız ve erkek öğrenci sayısı sıfır oldu: Burada bir gençlik kompleksi var. İçeride bir espor merkezi var. İstanbul’da ev, çocuk aktivite merkezimiz var. Tabii ki en özel yanı burada öğrenci konaklama yerimizin olması. Öğrenci yurdumuzda ise 516 genç barınacaktır. Bak bu önemli. Bugün burada 57 Nolu Anaokulunu açıyoruz. Umarız yakında 70 olursun. Pek çok hemşehrimiz şunu söylediğimizde bize inanmıyor: İBB’yi aldığımızda kreş sayısı sıfırdı. Bakın, velayeti bile yoktu. 57 Anaokulu. Dil kolaydır. 3.5 yılda. Ve inşallah 150’ye ulaşacağız. İBB bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelerimiz var ama parasız ailelerimiz var ama çok düşük bir oranda öğrencilerimizi ve özellikle çocuklarımızı hayata hazırlayacağız. Belki de en kutsal, önemli ve değerli projelerimizden biri de bu anaokulu diye düşünüyorum. Aynı zamanda bir öğrenci yurdudur. Bakın biz devraldığımızda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki öğrenci yurdu sayısını, yatak sayısını biliyor musunuz? Hala sıfırdı. Bu eylül ayında 5 bin öğrencimizi yurtlarımızda barındıracağız. Bu da çok önemli.

Bachelard diğer alanlarda yargılanmayacaktır: Kütüphane sayımızı neredeyse ikiye katladık. Yani artık 70’lere yaklaştık. Dolayısıyla şehrimizin her noktasına, her mahallesine katkı sağlayan, ihtiyaç odaklı hizmetleri artıran bir yönetimiz. Asıl amacımız şu: Seçim döneminde çok şey söylediniz. Bu şehrin insanlarına eşit bir belediye başkanı olmak istiyorum. Aynı zamanda mahallemiz, patronumuzun ofisi ve mahallenin diğer unsurları ile iç içe bir yer olacaktı burası. Kültürel yaşama katkıda bulunacaksınız. Çeşitli aktiviteleri, gençlik kafesi ve kütüphanesi ile burası çocuklarımızın, kızlarımızın ve oğullarımızın sosyal hayata katılımlarına büyük güç katacaktır. Bağcılar’ın diğer bölgelerini değil, diğer bölgelerini kıskanmayarak bu bölgede daha yüksek hizmet almalarını sağlayacağız. Hizmet etmek için koşuyoruz. 16 milyon kişiye hizmet etmekten başka amacımız yoktu. Bazen tıkanıklıklarla mücadele ettik. Bazen boş kontenjanlarla meşguldük. Bizi rahatsız eden akıl, bu devletin kurumlarından, bankalarından belediyemize tek kuruş sağlamadı. bizi bundan alıkoy. Ama biz hiçbir zaman yılmadık ve belediye hizmetlerimizi vatandaşlarımıza sunmaya devam ettik.

Eğitimde fırsat eşitliğine sahip bir ülke yaratmak istiyoruz: Unutmayın 28 Mayıs ülkemiz için çok önemli bir seçimdir. İstanbul’da olduğu gibi Urfa’dan Van’a, Sinop’tan Artvin’e, Kastamonu’dan Yozgat’a, İzmir’den Muğla’ya, Konya’dan Hatay’a ülkemizin her köşesinde çocuklarımızın eşit olmasını sağlıyoruz. Hizmetçi kadınların çocuklarını kreşe gönderdikleri, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığı, gençlerimize liyakatin sunulduğu, gençlerimizin ‘iş bulamam’ endişesinden uzaklaştıkları bir millet yaratmak istiyoruz. eğer onları tanımıyorsan Böyle bir ülke yaratmak için gece gündüz çalışacağız. Gençlerimizin önümüzdeki 25-30 yılını ilgilendirecek olan bu seçimde herkesin en duyarlı, vicdani ve adil şekilde oy kullanmasını talep ediyorum. Ülkemizde her insana eşit davranan, ülkemiz insanının hiçbirini aşağılamayan, kibar, hak, hukuk ve adalet mücadelesini hayat felsefesi yapmış Kemal Kılıçdaroğlu’nun oylarını özellikle istiyoruz.

Bazen darılırız, bazen birilerinin nezaretinde taşlanırız: Zor günlerden geçiyoruz. Bazen güceniriz. Bazen birinin gözetiminde kafayı buluyoruz. Ama biz ona ne diyoruz biliyor musunuz? Milletimizin kalbinde sevgi kaybolmasın. Bu milletin evlatları bu ülkede kendilerini daha güçlü bir şekilde evlerinde hissetsinler. Ülkemizin üzerindeki kara bulutu, ekonominin kara bulutunu, sığınmacı ve mültecilerin kara bulutunu, yoksulluğun kara bulutunu, adaletin tüm fırsat eşitsizliğini ve adaletsizliğini hep birlikte dağıtalım. Dünyamıza bu güneş gibi aydınlık, aydınlık, güzel günlerin gelmesini diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, “86 milyon çalışanımıza kardeşlik kazandırsın” diyorum. Her şey çok güzel olacak.”

Betül Köklipatır: Gençler ne oluyor? Oku oku oku. lütfen burada tut

Arkyn’ın eşi Betül Koreklepater’in sözleri şöyle oldu:

Patronuma çok minnettarım. O çok güzel. Buraya geldiğimde duygulanıp ağlayacağımı biliyordum. Ama böyle güzel bir günde ağlamak asla olmazdı. Vallahi antidepresan alıp buraya geldim. şimdi gülüyorum Ben çok mutluyum. Ellerinize ve kollarınıza sağlık Şef. Vallahi çocuklar, lütfen kıymetinizi bilin. Yani bunlar eserler. Ne diyeceğimi bilmiyorum. ne diyeceğini biliyor musun? “أوه يا كوينيت آه ؛ أتمنى لو كنت قد رأيتهم عندما كنت على قيد الحياة. من يدري كم ستكون فخوراً لكن مرة أخرى ترانا فوق النجوم. كان يقول دائمًا: “بطلي هو شعبي”. أنتم جميعاً أبطالنا. من فضلك يا شباب ، اقرأ ، اقرأ ، اقرأ. من فضلك اعتني بها هكذا ، من فضلك. أرجوك؟ لأننا نحتاجك كثيرا. أنت جميلة ، تألق العقول من فضلك. يقولون ، “واو” ، وأنا أقول “واو”. هكذا تركنا بمفردنا. شكرا لك موجود. حظا طيبا للجميع . Çok teşekkürler.”

Kan Köklipatır: Gurur duyuyoruz

Açılış töreninde Arkın’ın oğlu ve eşi de birer konuşma yaptı. Babasının böyle bir tekneye isim vermesinden memnun olan Kan Kurklepater de duygularını dile getirerek, “Belki babam bizi cennetten, oradan duyar ve duyar. Gençlik Merkezi adına. Babam gençliğe çok önem verirdi. Çok önemserdi.” “İmkanları olduğu sürece her şeyi başarırlar” derdi. Vefatından kısa bir süre önce başkanımız sizi ziyaret etti, teşekkürler. bir tv programında gençlerimizin barınma sorununa Cumhurbaşkanımız da bu konuya ve bu soruna kayıtsız kalmadı.Teşekkürler Ve bugün böyle güzel bir merkez açıldı.Cüreklibatır ailesi olarak çok gururluyuz.”

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile İBB Bağcılar Cüneyt Arkın Öğrenci Yurdu ve Gençlik Kompleksi resmen hizmete açıldı. Komplekste hizmete açıktır. Evimiz olan İstanbul’da öğrenci konaklamalarının yanı sıra e-spor alanları olan bir gençlik merkezi ve çocuk aktivite merkezi bulunmaktadır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın