medyauzmani.com
İlkokulda genel eğitim yoluyla Kuran-ı Kerim ezberleme dersi: Bu tür derslerde artış var – Yerel Haberler

İlkokulda genel eğitim yoluyla Kuran-ı Kerim ezberleme dersi: Bu tür derslerde artış var

Samsun’un Bafra ilçesindeki Bafra Altınyaprak İlköğretim Okulu 3/C Sınıfı öğrencilerine Kuran Okuma Kursu (ELIFBA) düzenlendi. Eğitim-Sen, halk eğitimi yoluyla benzer Kur’an kurslarının sayısında artış olduğunu belirtti.

Samsun’un Bafra ilçesindeki Bafra Altınyaprak İlköğretim Okulu 3/C Sınıfı öğrencilerine Kuran Okuma Kursu (ELIFBA) düzenlendi.

Konuyla ilgili olarak Bafra Altınyaprak İlköğretim Okulu web sitesinden yapılan açıklamada, okulumuzun 3/C sınıfında Kuranıkerim (Elifba) okuma kursu başlamıştır. Öğrencilerimize, baş antrenörlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Genel Eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla okulumuzda açılan kurs.

Ersene Gür, Eğitim Daire Başkanı – Sin Samsun Şubesi, Cumhuriyet’ten Jamil Segerem’in incelemesinde, Kurs talebine karşılık, “Genel eğitimde ana hocalar okulları kullanarak bu tür kursları açıyorlar. Okul müdürleriyle de işbirliği yapıyorlar. Eğitim-Sen olarak din eğitiminin bu çağa uygun olmadığını düşünüyoruz. Sınıflarda din eğitimi verilmeli. Son zamanlarda okullarda bu tür kurslarda artış var bu kursların çocuğun yaşına uygun olmadığını düşünüyoruz.”


Nevşehir Belediyesi’nden ödüllü LGS deneyimi

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın