https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
ibrahim tatlı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » ibrahim tatlı

ibrahim tatlıibrahim tatlı
ibrahim
gerçek ad ibrahim tatlı
Doğum tarihi (70 yaşında)
Şanlıurfa
Burçlar keçi
İş Besteci, Oyuncu, Şarkıcı, Yapımcı
Cinsiyet oğlan
Sosyal durum bağlı (Gülsin Karakaya İle birlikte)
oğlan 1.80cm
kilo 84 kilo
göz rengi Koyu Kahverengi
popülerlik

Sayfa #4471 (12259’dan itibaren)


1952 yılında Şanlıurfa’da doğan İbrahim Tatlıses, Türk şarkıcı, besteci, yapımcı, oyuncu, televizyon programcısı ve girişimcidir. İbrahim Tatlıses, müzik kariyerinin yanı sıra gıda, inşaat ve arama kurtarma sektörlerinde de çeşitli yatırımlar yapmıştır. Mesela “Tatlıses Çiğköfte” devam ediyor. Ayakta kundura şarkısıyla tanınan Tatlıses, bugüne kadar otuzdan fazla albüm çıkardı, birçok filmde oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı ve 19 yaşındaki İbo Show’un sunuculuğunu yaptı. Tatlıses, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ve Ortadoğu’da da tanınmaktadır.

İbrahim Tatlıses’in müzik, televizyon ve sinemanın yanı sıra gıda, turizm, inşaat, iletişim (TV kanalı ve radyo istasyonu) ve ulaşım gibi birçok alanda yatırımları bulunmaktadır. 14 Mart 2011’deki silahlı saldırıdan ağır yaralı olarak kurtuldu.

İbrahim Tatlıses ilk evliliğini Urfa’da Adalat Durak ile yaptı. Çiftin üç çocuğu oldu. 1979 yılında Kara Yazı setinde tanıştığı Perihan Savaş ile ilişkisi başladı. Savaş ile olan evliliğinden Malak Zubeida adında bir kızı oldu. 9 Ağustos 1984 tarihli basın açıklamasında, “İbrahim Tatlısis tarafından kaçırıldıktan sonra yedi saat dövüldüğünü iddia eden sinema oyuncusu Berhan Savaş, Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak tutuklanmasını talep etti. .Savaş’ın gözü morarmış ve sol kaşında bir yaş olduğu görüldü.Bir erkek olarak sağda solda dolaşmasından gurur duyamazdım.’Savaştan sonra Tatlıses’le ilişkisini bitirdi.

1983 yılında Sina filminin çekimleri sırasında tanıştığı Drea Tuna ile olan ilişkisinden “Edo” (İbrahim) adında bir oğlu oldu.

İbrahim Tatlısis, Ayşıgül Yıldız ile 2011 yılında hastanede evlendi.Çiftin nikahını Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül yürütürken, nikah şahitliğini Fatih Terim yaptı.2013 yılında Ayşıgül Yıldız’dan boşandı.İbrahim Tatlısis’in Elif adında bir kızı var. Ada, Ayşıgül Yıldız ile evliliğinden.

Kişisel Biyografi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın