medyauzmani.com
HIV Sivil Toplum Konferansı İstanbul’da başladı – Yerel Haberler

HIV Sivil Toplum Konferansı İstanbul’da başladı

HIV Sivil Toplum Konferansı İstanbul’da Düzenlendi # HIV2022 İstanbul – Prof. Dr. Her şey Pietro Vernazza’nın konuşmasıyla başladı. Red Ribbon İstanbul’un düzenlediği konferansta ilk konuşmacı olan Vernazza, HIV tarihinde bir devrime ve büyük bir tartışmaya neden olan İsviçre reklamının arka planı ve etkileri hakkında konuştu. Vernazza, “Açıklamanın ardından hem olumlu hem de olumsuz tepkiler geldi.


Eczacılar sağlık sistemindeki adaletsizliği düzeltmek istiyor

“O zaman hastalara yaklaşmak istemezsin”

Vernazza, HIV aktivisti Arda Karabinar, “Sizce duyurunuzun HIV tarihinde devrim yaratacağını düşünüyor musunuz?” “Böyle olacağını bilseydik İngilizce yazardık. Çünkü kendi dilimizde yazdık” dedi. Vernazza, 2018’deki kampanyayla ilgili olarak, “Çok duygulandım. Ayakta alkışlandı. Ben de bunu hesaba katmadım. 1985’te HIV kliniğini kurduğumuzda benden küçük hastalar vardı. Ne yazık ki, Neredeyse her hafta bir hastanın ölüm haberini alıyorum.” “İlaç kullanıyordum. İnsanları gerçekten etkiledi. O zamanlar doktorlar hastalara yaklaşmak istemiyorlardı. Sahada çalışmak isteyen doktorları bulabiliriz, sadece ilaç yazmakla kalmayıp hastalara yardım etmek isteyen doktorları da görebiliriz.”

“Herhangi bir iletişim durumu saymadık”

“On yıl önce bugünlerde HIV’in tedavisinin bulunacağını düşünüyordum. Zaman konusunda yanılmışım. Ama bir Alman araştırma şirketinin makalesini okudum. Çalışmalar yapılıyor. Tedavinin bulunacağını düşünüyorum.” Vernazza, baskılayıcı tedavi kullanıldığı sürece son dönemde herhangi bir bulaşma vakası ile karşılaşmadıklarını vurguladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın