https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
HDP’li Gergerlioğlu, Adıyaman’da yapılacak binaları eleştirdi - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » HDP’li Gergerlioğlu, Adıyaman’da yapılacak binaları eleştirdi

HDP’li Gergerlioğlu, Adıyaman’da yapılacak binaları eleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş depremlerinin enkazını kaldırmadan önce bir yıl izin isteyerek afet bölgesindeki inşaat çalışmalarının tamamlanacağını ve kısa süre sonra Kahramanmaraş’ta ilk kazıların gerçekleştirileceğini duyurdu.

Çalışmalar eyaletten eyalete koşarken, bilim adamlarının uyarıları dikkate alınmadı. Uzmanlar uyarıların ardından fay hattında çalışma yapılmaması ve iyi bir zemin etüdü yapılması konusunda uyarıda bulundu.

El Vezir İnşaat’tan deprem bölgesinde garip savunma: Artçı depremler yapılmaz ise…

Uzman görüşleri alınmadan hızla inşaata başlanırken, şantiye alanı olarak tarım alanlarının seçildiği ortaya çıktı.

Deprem bölgesinde uyarılara rağmen inşaata “acele edin”! Neden bu ısrar? Deprem bölgesinde uyarılara rağmen inşaata “acele edin”! Neden bu ısrar?

“Yine bir felaket mi olacak?”


Kılıçdaroğlu’ndan milli yola ziyaret

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adıyaman’da yapılacak yeni binalar için tarım arazilerinin seçildiğini söyledi.

Gergerlioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ı vuran depremlerin ardından Adıyaman’da yapılacak yeni binalar için tarım arazisinin seçildiğine dikkat çekti. Gergerlioğlu, “Yeni Adıyaman’ı yine tarım arazisi üzerine yapıyorlar, yine felaket mi olur?” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın