medyauzmani.com
Hatay’da Lütfü Savaş düğümü bugün çözülecek mi? – Yerel Haberler

Hatay’da Lütfü Savaş düğümü bugün çözülecek mi?

CHP’de 9 Ocak günü tamamlanması beklenen aday mesaisinin, “Lütfü Savaş krizi” nedeniyle yeni haftaya sarkacağı bildiriliyor.

BirGün‘den Mustafa Bildircin‘in haberine göre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in A Takımı, ana gündem maddesinin Hatay olacağı MYK toplantısını bugün gerçekleştirilecek. Toplantıda, adaylığı ile ilgili tartışmalar yaşanan ve değiştirilebileceği yönünde sinyaller verilen Lütfü Savaş’a yönelik gerçekleştirilen son anket ele alınacak. 

Savaş’ın adaylığının geri çekilip çekilmeyeceği tartışılırken gözler CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için göstermesi olası yeni isme çevrildi. CHP Genel Sekreteri ve Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke ile CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel’in isminin MYK üyelerine sorulacağı bildiriliyor. 27’nci Dönem CHP Milletvekili Serkan Topal da masadaki seçeneklerden biri olacak. 

HATAY’IN DURUMU NE OLACAK?

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hatay’da yaşanan protestolar üzerine yeniden yapılan anketin sonuçları doğrultusunda adaylığı geri çekilirse Lütfü Savaş’ın yerine belirlenen isim, bugün kamuoyuna ilan edilecek. 

Partinin Hatay krizi nedeniyle ertelediği aday tanıtım programı ise 18 Şubat Pazar günü düzenlenecek. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek programa kadar CHP, seçim çevrelerindeki adaylarının tamamına yakınını belirleyecek. Program günü açıklanmayan adaylar ise 19 Şubat haftasında gerçekleştirilecek MYK ve PM toplantılarında netleştirilecek. TİP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökhan Zan oldu

CHP’DE DİĞER GÜNDEM “İSTANBUL”

CHP’nin öte yandan, İstanbul’un ilçelerinde DEM Parti’nin İstanbul adayına göre pozisyon alacağı belirtiliyor. Aday belirleme sürecinde heyetler aracılığıyla DEM Parti ile temaslarını sürdüren CHP’nin, DEM Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için açıklayacağı adayın profiline göre “pazarlığı” sürdüreceği kaydediliyor. Bu kapsamda özellikle Adalar ve Esenyurt ilçesi için belirlenecek CHP adayının, DEM Parti seçmeninden oy alabilecek bir isim olacağı ifade ediliyor. 

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın