https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
FTX Krizinde Son Dakika - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » FTX Krizinde Son Dakika

FTX Krizinde Son Dakika

FTX krizi gündeme bomba gibi düştü. FTX borsası ile ilgili gelişmeler tüm dünyanın gündeminde olmaya devam ediyor. İflas ardından olan gelişmeler ile soruşturmaya girilmesi söz konusu oldu. ABD ve ABD Emtiya tarafından soruşturma açılacağının duyurulması haberleri ile gözler istida eden eski CEO’ya çevrildi. Eski CEO hakkında arka kapı denilen finans oluşumu ile fon aktarımı yaptığı iddiaları gündemdeyken konu ile alakalı bazı taraflar açıklama yapmadı. Bir taraf ise konuyu yalanladı. Ancak iddiaların sürdüğü bilinmekte.

FTX coini FTT ile işlem yapan pek çok kişi vardı. FTX ile ilgili gelişmeler tüm dünyada takip edilirken Twitter hesabından FTX TR hesaplarından artık para çekilebileceği duyuruldu. Teknik aksaklık olarak açıklanan durumda TR hesaplarındaki yatırımcılar para çekme işlemi yapamamaktaydı. Yapılan açıklama ardından 200 bin tl’lik sınırlama kaydı ile para çekme işleminin yapılabileceği açıklandı. Teknik aksaklık giderilerek yatırımcıların yeniden varlıklarını görebilmesi sağlandı.

Üst yönetici CEO Sam Bankman-Fried için istifa ettiği bilgisinin yayılması ile yatırımcıların kafalarındaki soru işaretleri arttı. FTX erimesinin tam etkisinin henüz hissedilmediği bilgisi kamuya sunuldu. Kademeli olarak gerçekleşecek bir kripto krizinin beklendiği söylenmekte.

FTX İflasının Etkileri Neler Oldu?

Likitide krizi ile gündemde olan FTX coini gelişmeleri tüm dünyanın odak noktası haline gelmiş durumda. Tüm dünyanın yakından takip ettiği FTX krizinde olaylar devam etmekte. Soruşturma iddiaları ile gündemdeki yerini koruyan borsa için farklı iddialar bulunmakta. Yakın bir kaynak haberine göre 2 milyon dolara yakın bir fonun ortadan kaybolduğu söylenmekte. FTX yazılı açıklama ile  ABD iflas sürecini duyurduğundan beri pek çok yatırımcı akıbeti merak etmeye devam etmekte. CEO Bankman Fried istifası ardından yerine geçen ismin Jıhn j Ray olduğu açıklandı. Diğer tarafdan CZ tarafından kademeli kripto krizi uyarıları gündemdeki yerini korumakta.

Son yaşanan gelişmeleri de Bİnance ile FTX arasında bir sorun silsilesi oluşmaya başlamıştı. Likidite sorunu ile başa çıkamayan FTX’in Binance tarafından satın alınması gündemde iken vazgeçilmesi şirketin iflasına neden olan sebeplerden birisi olarak belirtildi. Bankman Fried sorun çözümü için Binanve icra kurulu başkanı Changpeng Zhao ile görüşmüştü. Niyet mektubunun Binance’ın FTX’i almasına yönelik olduğu bilinmekteydi. Ancak binance tarafından vazgeçildiği duyuruldu. Ardından şirketin iflası resmileşti. Para piyasalarına ilişkin tüm güncel haberler https://www.bedavainternetr.com/ bu sitede.

Yorum yapın