https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Eskişehir’deki deprem sonrası şok etkileri masaya yatırıldı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Eskişehir’deki deprem sonrası şok etkileri masaya yatırıldı

Eskişehir’deki deprem sonrası şok etkileri masaya yatırıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi iş birliğinde başlatılan “Sağlık Farkındalık Seminerleri” kapsamında düzenlenen “Deprem Sonrası Şoku Nasıl Atlatabiliriz” konulu seminerde uzmanlar ve vatandaşlar bir araya geldi.

Bankanın Avrupa Bankası tarafından Acıbadem Eskişehir Hastanesi ile birlikte düzenlenen “Sağlık Farkındalık Seminerleri”nin üçüncü bölümü vatandaşlara yönelik bilinçlendirme çalışmaları çerçevesinde tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen seminerin moderatörlüğünü Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Dr. Erdal Yavuz yaptı.

Seminerde psikiyatrist Dr. Bülent Kenan Kokatürk, Afet ve Travmaya Bağlı Psikolojik Bozukluklar, Psikolog Ümit Eg Kanyurt, Psikolojik İlk Yardım ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri ve Uzman Psikolog Best Çukaygil “Bir Çocuğun Gözünden Deprem” başlıklı sunum ve konuşmalar yaptı.

Afet bölgesinden Eskişehir’e gelen depremzedelerin de takip ettiği seminerde uzmanlar, afet sırasında ve sonrasında ortaya çıkan sorunlar ve bunlarla mücadele için yapılması gerekenler hakkında katılımcılara bilgi verdi.


Kayseri Melikyazı mahallelerine yaya geçidi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın