medyauzmani.com
Eski AKP’li bakan Çelik: Siyasetin yargı eliyle dizayn edilmesi tarihe gömülmelidir – Yerel Haberler

Eski AKP’li bakan Çelik: Siyasetin yargı eliyle dizayn edilmesi tarihe gömülmelidir

Van’da Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanlığına seçilen Abdullah Zeydan’a mazbata verilmemesi kararına tepkiler sürüyor. AKP’lilerden bazı isimler de duruma tepki gösterdi. 

AKP’nin eski bakanlarından Hüseyin Çelik, sanal medya hesabı üzerinden karara tepki gösterdi. Çelik, “Ben oldum olası kayyum politikalarına karşı oldum ve hâla da karşıyım. Van’da olup bitenler vahimdir. Dem partiden Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen şahsın seçilme ehliyeti yoksa aday olmasına niçin müsaade ettiniz?” dedi. 

“Siyasetin asker ve yargı eliyle dizayn edilmesi, artık geri dönmemek üzere tarihe gömülmelidir” diye kaydeden Çelik, yaşananların AKP’ye zarar verdiğini ileri sürdü. Çelik, “Kayyum atamalarından sonra siyasi olarak hiçbir şey elde edilmediği, aksine daha önce alınan belediyelerin de kaybedildiği ortada iken hangi akılla bu iş sürdürülür? Van’da Dem’in 14 belediyenin hepsini alması tek başına ibret alınması gereken bir sonuçtur. Zaten ekonomik zorluklarla boğuşan Van’ı kaosa sürüklemenin bir anlamı var mı?” ifadelerini kullandı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın