medyauzmani.com
Erkanbaş: Yüzyılın felaketi derlerdi, yüzyılın hesabı geliyor – Yerel Haberler

Erkanbaş: Yüzyılın felaketi derlerdi, yüzyılın hesabı geliyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Yüzyılın felaketi” dedi ve biz de Yüzyılın Dayanışmasını düzenledik. Şimdi hazırlanın, yüzyılın hesabı geliyor.”

TİP Başkanı Erkan Baş, bugün İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen Nevruz kutlamalarında konuştu. Baş, “Kardeşlerim o büyük acılar içinde bizi yalnız bıraktı. Yıllarca bölmeye, ayırmaya çalışan halklarımız el ele tutuştu ve biz ancak el ele tutuşarak hayatta kaldık. Şimdi soracağız. “Yüzyılın Felaketi” dediler, Yüzyılın Dayanışmasını düzenledik. Şimdi hazırlanın, yüzyılın hesabı geliyor.”

En büyük felaketi ortadan kaldırmak için bir aradayız ve bu ülkede saray rejimi gerçekleşecek” dedi.


Millet İttifakı İzmir’de toplanıyor

Başkan konuşmasında şunları söyledi:

“Kardeşlerim, 20 yıllık diktatörlüğün, 20 yıllık karanlığın sonuna birlikte geliyoruz. Bu umutla, bu kararlılıkla, bu inançla bugün bu alanda birlikteyiz. Saray rejimi Sevdiklerimizi yıllarca esir aldılar, yıllardır bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar Bizi bölmelerle, zindanlarla, ailelerle bölmeye, susturmaya çalışanlara sesleniyoruz: İşte biz birlikteyiz!

“Hayatla uğraşıyorduk, bizi saraylarından izlediler”

Kardeşlerim, hepimiz gerçekten şiddetli bir deprem yaşadık. Ama bizi daha çok üzen bir şey var. Biz yaşam mücadelesi verirken onlar malikanelerinden bizi izliyorlardı. Zindan yapmaktan gurur duyanlar ihtiyacımız varken bize çadır alamadılar. 20 yıldır inşa etmekle övünüyorlar ve yol yapmakla övünüyorlar. Biz zor durumdayken iş makinesi getirip molozları çıkaramadılar. Bunlar, Ankara’daki Saraylılar, saraylarıyla gurur duyarlar ve ihtiyacımız olduğunda bize bir tas çorba getiremezlerdi.

Yüzyılın hesabı geliyor.

O büyük acıların yaşandığı günlerde bizi baş başa bıraktılar. Yıllarca bölmeye, ayırmaya çalışan halklarımız el ele tutuştular ve ancak el ele tutuşarak hayatta kaldık. Şimdi hep birlikte tekrar soracağız. “Yüzyılın felaketi” dediler, Yüzyılın Dayanışmasını örgütledik. Şimdi hazırlanın, yüzyılın hesabı geliyor. Kardeşlerim, bu ülkenin bugüne kadar açlıktan kıvranan milyonlarca dürüst ve namuslu insanını bu meydanda topladılar. Bizi yoksullukta birleştirdiler, zindanlarda, kanlı arenalarda birleştirdiler. Şimdi zafer için birleşiyoruz.

“Aile Dönemi Sona Eriyor”

Sevgili kardeşlerim, sadece bir avuç insan zenginleşsin diye güçlerini korumak için bir plan kurdular. Bugün İzmir Meydanı’ndan sesleniyoruz: Bu hanedanı bitiriyoruz. Hanedanlığın sonu geliyor. Buradan tüm Türkiye’yi davet ediyoruz: İzmir eşitlik diyor, İzmir özgürlük diyor, İzmir barış diyor, İzmir yaşasın halkların kardeşliği diyor.

Saray kapatılacak.

Ey kardeşlerim, bu ayet zafer alametidir. Deniz Gizmiş ve Deniz Poyraz’a komşu Türk ve Kürt halklarının barış, özgürlük ve ayrılmazlığının simgesidir. Şimdi hep birlikte tüm Türkiye’yi Zafer Bayramı’na hazırlıyoruz. Bu iktidar bunu yapmaya çalışıyor ve ‘HDP’yi susturacağız, Kürt halkını susturacağız’ diyor. Buradan İzmir Gündoğdu Meydanı’ndan saraya sesleniyoruz: Ey Tayyip Erdoğan! HDP asla yalnız kalmayacak, Kürt halkı da asla yalnız kalmayacak. Tekrar söz veriyoruz, son sözümüz bu: Kürt halkının iradesini kapatamazsınız ama biz sizin sarayınızı kapatmaya geliyoruz. O saray kapatılacak.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın