https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Erdoğan’ın kabinedeki bakanlarla ilgili kararı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Erdoğan’ın kabinedeki bakanlarla ilgili kararı

Erdoğan’ın kabinedeki bakanlarla ilgili kararı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kurmaylarıyla yaptığı toplantıda “Bakanları büyük şehirlerden atayacağım” dediği iddia edildi.

Cumhuriyet’in haberine göre Erdoğan’ın, depremlerden en çok etkilenen Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gibi isimleri “milletvekili adayı” olarak gördüğü bildirildi. Erdoğan’ın bu seçimlerde “büyük şehirleri tehlikeye atmak istemediği” de bildirildi.

Erdoğan’ın ise cumhurbaşkanlığı kabinesinde “tartışmalı bazı isimleri” milletvekili yaparak önümüzdeki dönem için “dokunulmazlık kalkanı” vermek istediği iddia edilirken, bakanların “seçime giriyoruz” mesajını vermek istediği vurgulandı. ” güçlü isimlerle” özellikle büyük şehirlerde halka duyuruyor.

Öte yandan Erdoğan’ın grup milletvekilleriyle yaptığı görüşmede grup milletvekillerine “bırakın kaçsınlar” talimatı verdiği belirtiliyor. Ancak mevcut birkaç milletvekilinin listeden çıkarılacağı da belirtiliyor. “Listede yer bulamayacağına inanan bazı milletvekillerinin başvuru yapmayacağı” değerlendirilirken, Erdoğan’ın bu seçimlerde “3 dönem kuralını uygulayacağı” belirtiliyor.

Üç dönem kuralı

Son olarak AKP Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, “3 dönem milletvekilliği yapmış olanlardan da başvuru alınabilir” dedi. Ancak parti yönetiminde aktif rol oynayanlar da dahil olmak üzere parti içinde bu kuralı savunan 76 isim var.


Van’da ev baskınları: Yeşil Sol Parti Van Sözcüsü tutuklandı

Bu isimler arasında eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Kayseri eski Belediye Başkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Mehmet Özhaski, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Hamza Dağ, Ali İhsan Yavuz ve Eski Bakan Cevdet Yılmaz.

Erdoğan’ın grup milletvekilleriyle yaptığı görüşmede 3 dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin soruya ise “Kuralı uygulayacağım” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın