https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Erdoğan’dan Millet İttifakına: Gündemlerinde sadece tavır ve duruş paylaşımı var - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Erdoğan’dan Millet İttifakına: Gündemlerinde sadece tavır ve duruş paylaşımı var

Erdoğan’dan Millet İttifakına: Gündemlerinde sadece tavır ve duruş paylaşımı var

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı’na katılacak partilere “Aramıza katılan insanlarla 14 Mayıs destanını yazacağız ve bir süre daha aramıza katılacağız” mesajını verdi.

Erdoğan, Millet İttifakı ve cumhurbaşkanı koalisyonunun adayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da hedef aldı. Erdoğan, “Sayın Kemal’i cumhurbaşkanı adayı gösteren koalisyonun gündeminde ülke ve milleti ilgilendiren bir mesele yok. Eski Türkiye’yi geri getirme çabası var ki bunun çok büyük bedelleri var. Tehditten rüşvete, hakaretten haraca, sopa göstermekten sürüden çıkanı siperde değil öldürmeye kadar her türlü utancın yaşandığı savaş.

“Halkımızın refahını artıracak programı sürdüreceğiz”


Kılıçdaroğlu, geceyi deprem bölgesinde çadırda geçirdi

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde de zafere ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yok. Demokrasi ve kalkınma yolunda Şirket olarak hep birlikte yazacağız Depremin yaralarını sarmaya, yıkılan şehirleri diriltmeye başlayacağız İstihdamı, üretimi, ihracatı artıracak, halkın refahını artıracak programı kararlılıkla sürdüreceğiz. bizimkiler

Son deprem felaketinin yol açtığı büyük rezalet ve kritik gelişmeler, 14 Mayıs seçimlerini farklı bir yere taşıdı. Geçici ittifakın yapısına ve amaçlarına bakarak bunları anlayabiliriz. Eski Türkiye’de olduğu gibi ayak oyununa ve mücadeleye dayalı bir koalisyon yapısı var. 8-10 yıl önce kimliği belirsizleşen koalisyonun yayınladığı açıklama bile ülkemizin nereye sürüklendiğini gösteriyor. Kemal Bey’i cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren koalisyonun gündeminde vatan ve millet meselesi yok. Küresel ve bölgesel krizlerin Türkiye ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırma niyeti gündemlerinde değil. Türkiye’nin 20 yılda ilerlemesi, kalkınması, bir adım atması gündemlerinde yok diyorlar, yapılanları yıkın diyorlar. Türkiye’nin hayallerini gerçekleştirecek açıklama gündemlerinde yok. Sınırlarımızı tehdit eden terör örgütlerinin başlarını ezme kararlılığı gündemlerinde yok.

Milletimiz böyle bir seramik boyasını hiç hak etmemiştir.

Gündemlerinde sadece siyasi hırs, pozisyon ve pozisyon paylaşımı var. Ülke kaynaklarının nasıl talan edildiğine dair bir anlatım var. Milli birlik ve beraberliği sarsma kastı vardır. Büyük bedellerle eski Türkiye’ye geri dönme çabası var. Tehditten rüşvete, hakaretten şantaja, açıkça sopa göstermekten sürüden ayrılanı öldürmeye kadar her türlü utancın yaşandığı bir mücadeledir. Filmlerde veya dizilerde 32 bölümün tamamını bulamazsınız. Ülke olarak Bizans tarzı savaşlarını aylarca, günlerce izledik.

Milletimiz, Türkiye demokrasisi böylesine acıklı bir tabloyu hak etmiyor. Milletimize karşı sorumluluğumuzun temeli olarak onu bu karmaşık ve yoz ittifakın insafına bırakamayız. Cumhuriyetimizin birinci yüzyılındaki kayıpları geride bırakarak hızlandırmak için acele ettiğimiz gibi, böyle bir felaketin yaşanmasına izin veremeyiz. Kadınlarımız ve gençlerimizle paylaştığımız umutların, birlikte geliştirdiğimiz vizyonun, bir avuç hırslı insan yüzünden uçup gitmesine izin veremeyiz. Türkiye’nin ışığı için elini ovuşturanlara nefes aldıramayız, diz çöküp zafer çığlıkları atamayız. Bunu başarmak için her seçimde olduğundan daha çok çalışacağız. Bunun için her seçimde olduğundan daha fazla kişiye ulaşacağız. Daha çok gönül kazanacağız. Aksi takdirde vatanın ve milletin başına gelecek büyük felaket bizleri de etkisi altına alacaktır.

Dün imzalayıp Resmi Gazete’de yayımladığımız seçimlerin yenilenmesi kararının ardından Silahlı Kuvvetler Yüksek Kurulu seçim takvimini oluşturmaya başladı. 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremde hayatını kaybeden hemşehrilerimize karşı seçim kampanyamızı hassasiyetle yürüteceğiz. Elbette adayları kırkını doldurmadan karargâh önünde kutlayanlar gibi olmayacağız. Klasik ralli ve kampanya yöntemlerini kullanmayacağız. Halkımızla yüz yüze görüşerek neler yaptığımızı ve yapacağımızı anlatacağız. 20 yıllık iş ve hizmet altyapısı üzerine kuracağımız program ve projelerimizi şimdi Türkiye diyerek anlatacağız.

Taraflar için talimatlar

Daha adil bir dünya için şimdi diyerek umutlarını bize bağlamış tüm mazlumların yüksek sesi olmaya devam edeceğiz. Şimdiden medeni durum derken kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek için yeni adımlar atacağız. Şimdi diyerek çalışanlarımıza, bayilerimize ve operatörlerimize daha fazla destek sağlayacağız. Sizi, şu anda bu ülkedeki herkesin söylemeyi hak ettiği güçlü, güvenli, huzurlu ve müreffeh bir Türkiye yolunda birlikte yürümeye davet edeceğiz.

Rahmetli Neşat Ertaş’ın deyimiyle milletimizle aramızda gönülden kalbe giden gizli bir yol vardır, yeter ki bu yoldan sapmayalım. Yardımcımız Allah, yoldaşımız, milletimizdir. Seçim takvimi bize kısa zamana çok iş sığdırmayı gösteriyor. Adaylıklardan eğitim listelerine kadar her konuda genel merkezimizle yakın işbirliği içinde ve hızlı bir şekilde çalışmanızı istiyorum.

Her zaman sahada olmalıyız. Seçimler evde, sokakta, hayatın içinde yapılır. Seçim sandıkta kazanılır. Sandıklara sıkı sıkıya sahip çıkacak, yolsuzluğa izin vermeyecek güçlü bir teşkilat kuracağız. Genel merkezimizden mahalle temsilcilerimize kadar uzanan hazırlıklarımız var. Seçim Gününe kadar hazırlık aşamasında hakemlik yapmak için varsa eksiklikleri hızla telafi edeceğiz. Bu istişareleri sürdürerek 14 Mayıs’a hep birlikte hazırlanacağız. İmzanız 16. seçim zaferinin altında olacak.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın