https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Erdoğan ve bakanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmaması - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Erdoğan ve bakanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmaması

Erdoğan ve bakanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmaması

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu depremlerin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulması, kovuşturmaya gidilmemesine yol açtı. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Halkın Hukukçular Grubu’nun davetlisi ile 61 avukat, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, depremin olduğu illerin bakanları, valileri ve belediye başkanları katıldı. . Ankara’da da GSM operatörleri, müteahhitler ve yapı denetim büroları sorumluları ile Cumhuriyet Başsavcılığı kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

işlenmedi

Halkın Avukatları’nın 1 Şubat’ta yaptığı suç duyurusunu değerlendiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 7 Mart’ta dosyanın “işlenmemesine” karar verdi. Kararda, görevi kötüye kullanma iddiasının “soyut ve genel nitelikte” olduğu iddia edildi.

Cumhuriyet.R haberine göre, “Şikayet dilekçesinde kazada doğrudan bir zararın olmadığı, herhangi bir işlem yapılmadığı ve müştekilere isnat edilen suçun unsurlarını içerip içermediği soruşturma aşamasında değerlendirilecek, sadece Eylem Yönetiminin uygun olup olmadığını kontrol etmek için gerekli. Öte yandan, hukuken mümkün olmadığı ve müştekilerin görevi kötüye kullandıkları iddialarının soyut ve genel nitelikte olduğu anlaşılmış; 5232 sayılı Kanun ile değişik şekliyle 4483 sayılı Kanunun 4/son maddesi uyarınca şikayet dilekçesinin işleme alınmamasına karar verilmiştir.


MEB, depremzedeleri LGS ve YKS’ye girmek için bir araya getiriyor

İstiklal yolu kapatıldı

HAB Savcısı, Danıştay Birinci Dairesi’nin 03/03/2005 tarihli ve 794/2004 sayılı kararına ve 301/2005 sayılı Kararına dayanarak kararın kesin olduğunu teyit etmiştir. Sonuç olarak, ‘işleme koymama’ kararına yapılan itiraz kapandı.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın