https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Erdoğan: “İhtiyacımız olan tek şey istikrar ve güven ortamında dar bir iklimi sürdürmek” - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Erdoğan: “İhtiyacımız olan tek şey istikrar ve güven ortamında dar bir iklimi sürdürmek”

Erdoğan: “İhtiyacımız olan tek şey istikrar ve güven ortamında dar bir iklimi sürdürmek”


Profesör. doktor. Ve şöyle düşünüyor: “Bir ülke, insanların can güvenliğini garanti etmeyen bir ülke olabilir mi?”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dünyadaki krizlerin sunduğu fırsatları değerlendirmek için yapmamız gereken tek şey, istikrar ve güven ortamına sıkıca sarılmaktır. Bunu başarırsak kimse başaramaz” dedi. Allah’ın izniyle hedeflerimize ulaşmamızı engelleyebileceksiniz.”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Gelibolu-İçbat Yolu açılış törenine katıldı. Erdoğan açılış konuşmasında kısa ve öz bir şekilde şunları söyledi:

Ülke ve millet olarak tek vücut olarak şehirlerimizde birleşerek deprem ve sel felaketlerinin yüreğimizde açtığı yaraları saracağız. Ölüleri ebedi âleme gönderdik. Şimdi bir yandan molozları temizliyoruz, bir yandan geçici barınma merkezlerinin hazırlıklarını sürdürüyoruz, bir yandan da kalıcı konutların yapımına başlıyoruz. Bir yıl içinde şehirlerimizi canlandırmayı ve depremzedeleri evlerine kavuşturmayı umuyoruz. Tüm bunların yanı sıra ülkemizi her türlü afet ve tehdide karşı daha güçlü hazırlayacak çalışmalar da yürütüyoruz.

“Dünyadaki krizlerin olasılığını tahmin etmek için ihtiyacımız olan şey, bir istikrar ve güven atmosferini sıkı bir şekilde sürdürmektir.”

Dünyadaki krizlerin sunduğu fırsatları değerlendirmek için ihtiyacımız olan tek şey istikrar ve güven ortamını sımsıkı kucaklamak. Bunu başarırsak, Allah’ın izniyle hedeflerimize ulaşmamızı kimse engelleyemez.

“Ekonomiden doğal afetlere, tüm bunlara, yaşadığımız her zorlukta Çanakkale’nin ruhunu hatırlıyor, oradan aldığımız parayla mücadelemizi yürütüyoruz.”

Çanakkale zaferi, son dönemde karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelmek için bize cesaret ve kararlılık veren ana itici güçlerden biridir. Terörden sokak olaylarına, vesayetten darbe girişimlerine… Milletimizin iradesini gasp etmeye yönelik saldırılara karşı tüm mücadelemizde Çanakkale kahramanlarını model aldık. Bugün ekonomiden doğal afetlere kadar yaşadığımız her sorunda Çanakkale’nin ruhunu hatırlıyor, oradan aldığımız ilhamla mücadelemize devam ediyoruz.

147 kilometrelik bu projenin 32 kilometresini bugün hizmete açıyoruz.

Çanakkale’nin Avrupa yakasında tarihi yarımadaya ulaşımı kolaylaştıracak 47 kilometrelik bu projenin bugün 32 kilometresini hizmete açıyoruz. Yolun yanı sıra biri 2.560 kilometre, biri 644 metre, biri 1.355 metre ve diğeri 792 metre olmak üzere toplam uzunluğu 5.351 metre olan dört tünel açıyoruz.

Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nın süresini uzattık.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Birleşmiş Milletler ile imzaladığımız Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması ile ilgili bir gelişmeyi dünya ile paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere Rusya ile Ukrayna arasındaki esir mübadelesi ile birlikte savaş sonrası en önemli uzlaşma konusu olan Tahıl Koridoru Anlaşması’nın süresi bugün itibariyle sona erdi. Her iki tarafla yaptığımız görüşmeler sonucunda 19 Mart’ta sona erecek olan anlaşmanın süresini uzattık. Bugüne kadar 800’den fazla gemi ile 25 milyon ton tahılın dünya pazarlarına sevkiyatını sağlayan bu anlaşma, küresel gıda arzının istikrarı açısından hayati önem taşıyor. Anlaşmanın yeniden uzatılması için gösterdikleri çabalardan dolayı Rusya ve Ukrayna taraflarına ve BM Genel Sekreteri’ne teşekkür etmek istiyorum.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın