https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Erdoğan depremzedelerle buluştu - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Erdoğan depremzedelerle buluştu

Erdoğan depremzedelerle buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bandırma’daki bor karbür üretim tesisinin açılışının ardından Balıkesir’deki Eti Maden sosyal tesislerinde kentteki depremzedelerle bir araya geldi.


Halkların Demokratik Partisi milletvekili trafik kazası geçirdi

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Türkiye’nin 6 Şubat’ta 50 bine yakın vatandaşın hayatını kaybettiği, çok sayıda da yaralandığı büyük bir faciaya tanık olduğunu hatırlattı.

Enkazın çok olduğunu, inşaat ve restorasyon çalışmalarına devam ettiklerini belirten Erdoğan, bölge halkından bir yıllığına bölgeyi terk etmelerini istediklerini, hedeflerinin Van, Bingöl, İzmir, Simav, Antalya olduğunu bildirdi. , Muğla ve Manavgat. Önceki davada olduğu gibi evlerin yapımının hızlı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve depremzede ve hak sahiplerinin burada barındırıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar verdiğimiz sözleri yerine getirdiğimiz gibi, burada da verilen sözlerin yerine getirilmesini temenni ediyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zorluklarla karşılaştığınızı biliyorum, siz de görüyorsunuz. ve kurtarma ekipleri yurt dışından bize yardım etti.

Yani dünyada ortak operasyon yaptık. Çalışmalar hala devam ediyor. Enkaz kaldırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu enkaz kaldırma işiyle birlikte, öncü inşaat işimize adım adım başladık. Şimdi bundan sonra burada inşaat çalışmalarını artıracağız ve inşaat ve canlandırma çalışmaları hızla devam edecek” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın