https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Erdoğan bor tesisi açılışında konuştu: Ülkeme şikayetçiyim - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Erdoğan bor tesisi açılışında konuştu: Ülkeme şikayetçiyim

Erdoğan bor tesisi açılışında konuştu: Ülkeme şikayetçiyim


İnce yarın cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacak.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bandırma bor karbür üretim tesisi açılış törenine katıldı. Burada Erdoğan, “Milletimden şikayetçiyim” diyerek muhalefeti sert bir şekilde eleştiriyor. Ve inanıyorum ki bu ülkede ana muhalefetin ve yanındakilerin yarın yine elektriği kesilecek, vatandaş oy vermeyecek. 14 Mayıs’ta.

“Ülkemizi en büyük 10 ülkeye yayacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bandırma tesisimizde üretilecek yaklaşık bin ton üretim iki katına kadar değer sağlamaktadır. Bu tesis sayesinde sadece Türkiye bor madeninin katma değerini artırmıyor.

Bugün açılışımızın önemi, tesisin yatırım rakamlarının ötesinde ülkemize stratejik katkısı ile ilgilidir.

Eskişehir’de keşfettiğimiz nadir toprak elementini kazanca çevireceğiz. Hammaddeden başlayarak nihai ürüne kadar uzanan bir sistemi uygulamaya kararlıyız.

Yüzyılın Türkiye vizyonu ile ülkemizi dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına çıkarmayı hedefliyoruz. Son yıllarda millet olarak zorlu sınavlardan geçtiğimiz bir gerçek. 2 yıl covid nedeniyle mücadele ettik. Döviz kuru, faiz ve enflasyon nedeniyle bir sınavdan daha geçtik. Yüzyılın felaketiyle karşı karşıyayız.

“Kalıcı konut bir yıl içinde bitecek.”

Biz hiçbir tehdide, zorluğa boyun eğmemiş bir milletiz. Bugün bir yandan deprem enkazlarını kaldırıyoruz, bir yandan da kalıcı konutlar yapmaya başlıyoruz.

Hemşerilerimizi bir an önce aç bırakmayalım. Sanayici ve tüccarlarla birlikte deprem bölgesindeki üreticilerimize destek vererek iş imkanı sağlıyoruz. Bu felaketin etkilerini de sileceğiz.

Vatandaşlardan deprem bölgelerinde bir yıl kalmalarını istedim. Kalıcı konutları bir yıl içinde bitireceğiz. Çadır kentlerden konteyner kentlere kadar prefabrike kentler inşa ediyoruz. Amacımız vatandaşlarımızı açıkta bırakmamak.

Alt yapısı ve üst yapısıyla yeni ve güvenli yerleşim yerleri kurarak Türk Yüzyılına doğru yürümeye devam edeceğiz. İşte onlar onlarla uğraşırken biz nelerle uğraşıyoruz.

“TOGG isabet kaydı isteği”

Bor madeni ile ilgili çeşitliliği ile aramızdaki fark budur. Bütün bunları başarana kadar durup dinlenmemiz yasak. Türkiye’nin bir kesiminde yaşanan sıkıntılar için ülkenin oldukça güçlü olması gerekiyor. Deprem kuşağındaki şehirlerimizi yükseltirken diğer şehirlerimizi de ihmal etmiyoruz.

Togg’un ön siparişleri alınmaya başlandı ve rekor siparişe ulaştı. Ay sonunda teslim edeceğiz. Burada edindiğimiz tecrübe ile Kütahya’da 5 bin ton kapasiteli yeni bir bor karbür tesisi kuracağız. Durma, devam et. Karadeniz’de keşfettiğimiz gazı milletimizin hizmetine sunma çabamız da bunlardan biridir.

Muhalefeti eleştirmek

Ana muhalefet yandaşlarıyla birlikte Akkuyu Nükleer Santrali’ni ziyaret etmek istiyor. Onlar da geldikten sonra ‘Bunu yapmayacağız’ diyorlar. bu nasıl kafa O ana muhalefet ve onun yanındaki aziz milletime ve halkıma şikayet ediyorum, inanın yarın bu ülkede elektrikler yine kesilecek. Vatandaşlarım 14 Mayıs’ta kendilerine oy vermeyecek. Yusuflu Barajı yeşil bir elektrik santrali, hidroelektrik santralidir. Başkaları ne yaparsa yapsın biz hakka ve halkın rızasına hizmet etmeye devam edeceğiz. Milletimize ne söz verdiysek hepsini birer birer yerine getireceğiz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın