https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Emine Şenyaşar: 3 yıldır buradayım görmüyor musun? - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Emine Şenyaşar: 3 yıldır buradayım görmüyor musun?

Emine Şenyaşar: 3 yıldır buradayım görmüyor musun?

3 yıldır Şanlıurfa Adliyesi’nde adalet arayan Emine Jeneshar, adalet çağrısını yineledi. “Oğlum 6 yıldır tek kişilik hücrede tutuluyor” diyen Amina Genisar, “Adalet yerini bulana kadar burada oturmaya devam edeceğim” dedi.

Mezopotamya haberine göre Emin Şenyasar, 14 Haziran 2018’de Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruması ve yakınları tarafından, saldırılardan sağ kurtulan oğlu Ferit Şinyasar ise şehit oldu. 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi’nde. Huzurunda başlattığı adalet saati yirmi yedinci gününde devam ediyor.


İş Dünyası Genel Federasyonu Başkanı Mehmet Balık, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden Urfa adliyesine gelen Shinyasar ailesi, “Shinyasar ailesine adalet” yazılı pankartın önünde nöbet tuttu. Amina Jeneshar, adalet mücadelesinin üçüncü yılana girdiğini belirterek, “Ailemizden 3 kişi hastanede öldü. Bu nasıl güç ve devlet?” Ben 3 yıldır burada oturuyorum, beni görmüyor musunuz, duymuyor musunuz? ? Gözyaşlarım hala yerde. Oğlum 6 yıldır tek kişilik hücrede ve ben adalet yerini bulana kadar burada oturmaya devam edeceğim.”

Anne Jeneshar, Kahramanmaraş’ı vuran deprem ve dün etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sellere dikkat çekerek, yaşananlardan Erdoğan’ı sorumlu tuttu.

Öte yandan nöbeti sürdüren aile, Saada Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kafer Güneş ve il yetkilileri tarafından ziyaret edildi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın