medyauzmani.com
Eğitim alanında işbirliği yapılacak – Yerel Haberler – Yerel Haberler Yeni Haberler – Yerel Haberler

Eğitim alanında işbirliği yapılacak – Yerel Haberler – Yerel Haberler Yeni Haberler

Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen imza töreninde, işbirliği protokolü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yerel Haberler PEGEM Akademi adına Mustafa Koç, Sönmez Helimergen’i imzaladı.
Protokol ile Yerel Haberler Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla; Üniversiteye devam eden tüm öğrencilerin bilişsel ve duyusal becerilerini ölçmek için değerlendirme süreci içerisinde anket ve testler gibi ölçme araçlarını uygulamayı amaçlar.
protokolde; Eğitim Fakültesi birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar öğrencilerin öğretmenlik mesleğine ilişkin bilişsel becerilerini ölçen testlerin yılda bir kez Yerel Haberler PEGEM Akademi tarafından maliyeti. Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından önerilen öğrenme ve öğretme etkinliklerini geliştirmek için süreç değerlendirme anketleri gibi ölçme araçlarının uygulanması ve adayların öğretme davranış becerilerinin ölçülmesi. Yerel Haberler PEGEM Akademi tarafından uygulanan sınavların görsel okuyuculardan okunması, sınavlara ilişkin ayrıntılı karnelerin değerlendirilmek üzere Eğitim Fakültesi Dekanlığına teslim edilmesi gibi konular bulunmaktadır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın